Buttona překvapilo zlepšení Ferrari během sezony

Jensona Buttona překvapilo, jak rychle se Ferrari dokázalo vypořádat s předsezonními problémy. Chválí zejména Fernanda Alonsa a věří, že se také ještě dokáže vrátit do bojů o titul.
Buttona překvapilo zlepšení Ferrari během sezony

Jensona Buttona překvapilo, jakým způsobem se Ferrari podařilo otočit vývoj letošní sezony. Tým z Maranella se před sezonou trápil, ale nyní je Fernando Alonso jediným jezdcem, který letos vyhrál více než jednou, navíc vede šampionát a dnes v Silverstone odstartuje do závodu z prvního místa.

Naopak Button sice zvítězil v úvodním závodě sezony v Austrálii, ale v poslední době se mu nedaří. "Po prvním závodě jsem řekl, že mě překvapuje, jak bylo Ferrari pozadu. Ale u nich musíte vždy předpokládat zlepšení. Vypadalo to na dlouhou cestu. Proto jsem překvapen, jak rychle to zvládli. Myslím, že někdy měli štěstí, například v Malajsii, ale odvádějí letos skvělou práci, zejména Fernando, který je konzistentní," pochválil mistr světa z roku 2009 svého soupeře.

Button v posledních závodech nabral ztrátu, v posledních pěti závodech získal jen pět bodů a celkově je až osmý s 49 body, Alonso jich má 111. Do dnešní Velké ceny Velké Británie odstartuje Brit ze šestnáctého místa, v kvalifikaci byl ještě o dvě příčky horší, ale posunul se díky penalizacím soupeřů.

"Mám větší bodovou ztrátu než Lewis, ale při závodě chcete být agresivní. Je tu hodně příležitostí, musíte závodit chytře. Pokud zajedete slušný závod a dokočníte ho, je tu velká šance, že při proměnlivých podmínkách získáte dobré body," věří loňský vicemistr. Nicméně ví, že na mokru to při malé přilnavosti nebude jednoduché. "Musíte se pokusit zůstat v klidu tam, kde ostatní nebudou."

Další článek: Ecclestone se zastal organizátorů závodu v Silverstone