Buttona potrápila v neděli nevolnost, závodil pod prášky

Jenson Button prozradil, že závod v Singapuru neabsolvoval ve stoprocentní formě. Přesto podal velmi dobrý výkon.
Buttona potrápila v neděli nevolnost, závodil pod prášky

"Včera dopoledne mi bylo špatně," prozradil Button v rozhovoru pro Press Association. "Nevím, jak jsem k tomu přišel, ale když se vám to stane, jste velmi dehydratovaní."

"Takže jsem si vzal léky, snědl hodně těstovin, protože sacharidy vám pomáhají absorbovat tekutiny, a vypil hodně speciálních nápojů od Akiho (Hintsy - fyzioterapeuta), jeho slaných nápojů. Ráno jsem byl o kilo a půl lehčí než obvykle. V době závodu mi bylo už dobře, podařilo se mi získat váhu zpět a překonat to."

Navzdory zdravotním potížím byl Button druhý nejlepší a zabránil Vettelovi, aby oslavil titul mistra světa. Ale ví, že jen dočasně.

"Jsem hrdý na to, že jsem Sebovi zabránil ve vítězství v šampionátu v Singapuru, že ho tam nemohl oslavit, takže jsem velmi rád, ale všichni víme, že na to dojde v příštím závodě," uznal.

"Měl jsem cíl, od Maďarska dál jsem chtěl v druhé polovině sezóny Seba porazit bodově. Ale bude to těžké. Zatím jsem druhý nejvíc bodující jezdec, a to musí být cíl pro tuto sezónu, získat víc bodů než ostatní a snad více než Seb v druhé polovině. Ale hlavním cílem je vyhrávat závody. Pokusili jsme se o to včera, úplně to nevyšlo, ale alespoň jsem tomu byl nejblíž."

Diskuze (53) Další článek: Pokud si Force India di Restu nenechá, budu naštvaný, říká Hamilton