Buttona ohromila Sainzova vyzrálost

Mladý Španěl podle něj má řadu vlastností pro úspěšnou kariéru ve Formuli 1.
Buttona ohromila Sainzova vyzrálost

Jenson Button přiznal, že na něj Carlos Sainz jr. v dosavadním průběhu letošní sezóny zapůsobil.

Větší míru pozornosti z dvojice letošních mladíků Toro Rosso na sebe strhává svým věkem 17letý Max Verstappen. Button však strávil nějaký čas s 20letým Sainzem a řekl, že jej ohromil způsob, jakým syn bývalého jezdce rallye přistupuje k závodění.

„Všichni samozřejmě mluví o Verstappenovi, který je velmi rychlý, ale po tom, co jsem si sedl s jeho týmovým kolegou Carlosem, si myslím, že je vážně chytrý a cítím, že v sobě nemá jen rychlost, ale má i jiné zajímavé vlastnosti,” řekl Button pro F1i.com.

„Je to inteligentní člověk a to v tomto sportu opravdu může udělat ten rozdíl. Jsem ohromen tím, jak vyzrálý Carlos je a myslím, že to v této sezóně ukáže. Když se dostanou do obtížných situací, tak budou vidět jeho přednosti.”

Sainz: Jsem zde díky Alonsovi, je to můj hrdina

Sainz: Jsem zde díky Alonsovi, je to můj hrdina

Mistr světa z roku 2009 však nechce příliš hodnotit to, jak Sainz jezdí. Podle Buttona je těžké to určit vzhledem k tomu, že jsou oba s Verstappenem nováčky.

„Je tu spousta mladých jezdců. (Daniil) Kvjat je stále mladý a závodí za Red Bull. Podle mě zjistil, že přestup do A-týmu k Danielu (Ricciardovi) byl trochu složitější, než si představoval.”

„Oba jezdci Toro Rosso jsou mladí a odvádějí dobrou práci, ale kdo ví, jak dobrý je jejich vůz? Ty jezdce nejde s nikým srovnávat. Kdybyste měli v autě zkušeného pilota, tak byste věděli, jestli odvádějí dobrou práci nebo ne, takhle to nevíte. Je to zrádné, takže myslím, že až na konci roku se můžeme ohlédnout a říct, kdo byl podle nás nejsilnější.”

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Nasr: Je to stejné auto jako na začátku sezóny!

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.