Buttona jsem McLarenu navrhl já, tvrdí Hamilton

Lewis Hamilton se snažil vyvrátit obavy z možné nevraživosti mezi týmovými kolegy u McLarenu prohlášením, že to byl on sám, kdo navrhl angažovat Jensona Buttona.

"Asi nevíte, že jsem zavolal Martinovi (Whitmarshovi - šéf týmu) a řekl jsem: ´A co Jenson?´ Stalo se to předtím, než spolu začali jednat," uvedl Hamilton. "Neustále jsem jim volal a ptal jsem se: ´Jak to vypadá? Pořád čtu historky o různých jezdcích. Co se děje?´"

Button pak přiznal, že začal s mapováním McLarenu ještě dřív, než vůbec pomyslel na změnu týmů. Využil k tomu právě Hamiltona.

"Trochu jsme si popovídali v Abú Zabí a Brazílii, ale ne o mém možném přestupu," řekl úřadující mistr světa. "Ptal jsem se na McLaren. On nevěděl, proč se ptám. Jen jsem měl zájem, trochu jsem slídil. Vždy se zajímáte o to, jaké mají ostatní zkušenosti v jiných týmech. Před Brazílií mě ani na sekundu nenapadlo, že bych změnil tým."

Button před koncem sezóny nevěděl, že by se mohla nabídnout možnost přestupu do McLarenu, protože v tu dobu vedl tým hlavní jednání s Kimim Räikkönenem.

Další článek: V internetových prezentacích nových vozů bude pokračovat ve středu Virgin