Buttona další úspěch těší, cítí ovšem jistý tlak

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.

Nejlepším možným způsobem se Jenson Button připravil na zítřejší Grand Prix Monaka - stal se vítězem kvalifikace. Městský okruh tradičně přeje pilotům, kteří se v sobotu umístí na postu nejvyšším. Největším soupeřem lídra šampionátu byl Kimi Räikkönen, jenž za ním zaostal jen o necelé tři setiny vteřiny. Silnou pozici Brawn GP potvrdil třetím místem Rubens Barrichello.

"Tato pole position stejně jako všechny ostatní hodně znamená. Dnes to bylo obzvlášť těsné, s Rubensem jsme se celý víkend přetahovali o to, kdo bude rychlejší a ze začátku měl navrch. McLaren byl nahoře, stejně tak i Ferrari a Red Bull. Je to zábavný víkend. Kvalifikace byla úplně bláznivá, pole position mě ale samozřejmě velice potěšila.

Možná to vypadalo snadněji, než to ve skutečnosti bylo. V prvním tréninku jsem se trápil, nevěděl jsem, jak na tom budu, ale dokázali jsme se krok za krokem zlepšovat - to je jedna z velkých předností našeho letošního vozu.

Tyto chvíle jsou velice příjemné, na druhou stranu ale i stresující, protože si chcete zachovat výkonnost. V této části sezony potřebuji nasbírat co nejvíce bodů. Nebude to jednoduché, nepředjíždí se tu snadno. Sezona se zatím vyvíjí fantasticky. Doufejme, že se bude dařit i zítra," řekl Button.

"Myslím, že moje kolo se mi opravdu povedlo, Jensonův čas je proto skutečně fantastický! Se svou pozicí před závodem jsem velmi spokojen, z auta jsem se snažil vymačkat vše. Samozřejmě je mi líto, že jsem nezískal pole position, auto ale bylo celý víkend skvělé a stále máme slušné šance pro závod. Do Grand Prix Monaka nastoupím posedmnácté. Pocit, jaký zažíváte, když tu jedete, je nezaměnitelný a pořád stejný. Je to prostě obrovská výzva. Zítřejší závod bude jistě velice těsný a zajímavý, udělám vše pro to, abych bojoval o vítězství," řekl Rubens Barrichello, který dnes slaví své sedmatřicáté narozeniny.

Z Buttonova výkonu je doslova nadšený Ross Brawn.

"Myslím, že získává návyk schovat si to nejlepší na úplný konec. Ze začátku nebyl s vozem úplně spokojen, provedli jsme proto pár úprav. Věděl, jak dobré kolo musí zajet a skutečně se mu to podařilo vskutku báječně. Plánovali jsme zajet nejrychlejší čas v druhém měřeném kole, přestože jsme viděli, že Kimimu a Nicovi se hodně dařilo ve třetích kolech. Větší množství benzínu v nádrži ale přináší i větší opotřebení pneumatik, a tak jsme zůstali raději u dvou kol," řekl Ross Brawn.

Další článek: Hamilton se za svou chybu omluvil týmu

17:41 | Andreas Seidl si myslí, že nejlepší auto ze středu pole má nyní Racing Point.
11:18 | Red Bull vloni utratil 237,3 milionu liber, což je o 2,3 milionu méně než v roce 2018.
30. září | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
29. září | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.