Buttona čeká s Hamiltonem těžký souboj, říká překvapený Ecclestone

V Schumacherův návrat šéf formule 1 nevěří.
Přestup Jensona Buttona k McLarenu překvapil většinu jeho krajanů, včetně Bernieho Ecclestona. Podle šéfa formule 1 musel mít mistr světa k tomuto kroku své důvody, ale čelit Lewisi Hamiltonovi nebude snadné.

"Samozřejmě ví, co dělá," řekl Ecclestone o Buttonovi pro BBC. "Musí být spokojený s dohodou, kterou drží v ruce. Musím přiznat, že jsem trochu překvapený tím, že k tomu došlo. Ale stalo se."

"Předpokládám, že si věří dost na to, aby se postavil Lewisovi. Ale je to velký úkol."

Britové si splnili sen, u McLarenu budou závodit jejich dva mistři světa. Očekávána je velká rivalita, ale podle Ecclestona nepřesáhne rozumnou mez.

"Myslím, že spolupracovat budou dobře," řekl. "Oba jsou Angličané a rozumí si. Lewis není ten typ člověka, který by potřeboval tlačit vpřed. Takže nevím, jaký jiný přínos to pro ně bude mít, než že budou mít dva mistry světa a dva skvělé jezdce."

"V průběhu roku vyjde najevo, kdo je rychlejší. Ať už to bude kdokoliv, stane se jedničkou týmu."

Formulový svět netrpělivě vyčkává, jak na jezdecké složení McLarenu odpoví Mercedes. Svého prvního jezdce oznámí tým dnes, s největší pravděpodobností to bude Nico Rosberg. Na druhé místo je několik kandidátů, ale Ecclestone dodal, že ani on neočekává návrat Michaela Schumachera.

"Myslím, že je krajně nepravděpodobný," uvedl. "Nevidím důvod, proč by to dělal. Dokázal vše, co mohl, a už nemusí nic dokazovat. Měl štěstí, teď je spokojený a nemá žádné problémy, proč by měl riskovat?"
Další článek: Jan Charouz získal cenu FIA za Talent roku

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.