Buttona čeká s Hamiltonem těžký souboj, říká překvapený Ecclestone

V Schumacherův návrat šéf formule 1 nevěří.
Přestup Jensona Buttona k McLarenu překvapil většinu jeho krajanů, včetně Bernieho Ecclestona. Podle šéfa formule 1 musel mít mistr světa k tomuto kroku své důvody, ale čelit Lewisi Hamiltonovi nebude snadné.

"Samozřejmě ví, co dělá," řekl Ecclestone o Buttonovi pro BBC. "Musí být spokojený s dohodou, kterou drží v ruce. Musím přiznat, že jsem trochu překvapený tím, že k tomu došlo. Ale stalo se."

"Předpokládám, že si věří dost na to, aby se postavil Lewisovi. Ale je to velký úkol."

Britové si splnili sen, u McLarenu budou závodit jejich dva mistři světa. Očekávána je velká rivalita, ale podle Ecclestona nepřesáhne rozumnou mez.

"Myslím, že spolupracovat budou dobře," řekl. "Oba jsou Angličané a rozumí si. Lewis není ten typ člověka, který by potřeboval tlačit vpřed. Takže nevím, jaký jiný přínos to pro ně bude mít, než že budou mít dva mistry světa a dva skvělé jezdce."

"V průběhu roku vyjde najevo, kdo je rychlejší. Ať už to bude kdokoliv, stane se jedničkou týmu."

Formulový svět netrpělivě vyčkává, jak na jezdecké složení McLarenu odpoví Mercedes. Svého prvního jezdce oznámí tým dnes, s největší pravděpodobností to bude Nico Rosberg. Na druhé místo je několik kandidátů, ale Ecclestone dodal, že ani on neočekává návrat Michaela Schumachera.

"Myslím, že je krajně nepravděpodobný," uvedl. "Nevidím důvod, proč by to dělal. Dokázal vše, co mohl, a už nemusí nic dokazovat. Měl štěstí, teď je spokojený a nemá žádné problémy, proč by měl riskovat?"
Další článek: Jan Charouz získal cenu FIA za Talent roku

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10