Buttona čeká 300. Grand Prix

Jenson Button v neděli v Malajsii odstartuje do své 300. Grand Prix ve formuli. Existují jen další dva jezdci, kteří se přes tuto metu dostali.
Buttona čeká 300. Grand Prix

U jezdců formule 1 se rozlišuje účast v závodním víkendu a start do závodu. Button momentálně absolvuje svůj 303. víkend, ale čeká ho 300. start do závodu.

V F1 debutoval v roce 2000 v barvách Williamsu. V roce 2005 byl vyloučen z GP San Marina, neodstartoval v USA v témže roce a vloni neodstartoval v Bahrajnu.

Více účastí než Button mají Barrichello (326) a Schumacher (308). Za Buttonem je nejblíže Alonso (269 víkendů).

Vzhledem k tomu, že někteří jezdci dnes začínají hodně brzy a kalendář má 21 závodů, mohli bychom se dočkat v budoucnu dokonce i překonání Brazilcova rekordu.

Fotogalerie: Jak šel čas s Jensonem Buttonem

Fotogalerie: Jak šel čas s Jensonem Buttonem

„Vzpomínám si, když se Rubens dostal na 300,“ řekl Button. „Bylo to neuvěřitelné. Myslel jsem si, že nikdy nebudu závodit tak dlouho.“

„Pamatuji si na to, když jsem v roce 2000 začínal. Mluvil jsem s tátou a ptal se mě, jak dlouho budu závodit a zda si myslím, že budu stále závodit ve svých třiceti. Říkal jsem, že ne, že nebudu. A teď jsem tady, mám 36 a tento víkend mě čeká má 300. Grand Prix.“

Not sure who made this but It's wicked! #JB300

Fotka zveřejněná uživatelem Jenson Button (@jensonbutton_22),

Foto: Getty Images / Clive Rose

Diskuze (4) Další článek: Sainze zájem Renaultu těší, ale zůstává u Toro Rosso
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.