Buttona by v závodě mohly potrápit pneumatiky

Jenson Button se v kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru umístil na třetím místě, jeho týmový kolega Lewis Hamilton měl problémy, proto zítra odstartuje až ze čtvrtého místa. AKTUALIZOVÁNO
Buttona by v závodě mohly potrápit pneumatiky

Oba jezdci McLarenu se v předchozích dnech nechali slyšet, že v šampionátu jim jde pouze o titul mistra světa, ostatní místa pro ně prý význam nemají. Úkol obou Britů je tedy pro Singapur jasný – udržet se stůj co stůj v boji o mistrovský titul. Hamilton i Button však v kvalifikaci opět podlehli Red Bullu.

Během včerejšího dne měl Jenson Button problémy s převodovkou, nemohl tak pořádně vyzkoušet, jak se budou pneumatiky chovat při delších jízdách. I když si Brit nemůže být zcela jist tím, jak budou pneumatiky pracovat v závodě, je ze svého dnešního kvalifikačního výsledku velmi pozitivně naladěn.

"Myslím, že minulou noc jsem nepředpokládal, že tady budu stát," říká na tiskové konferenci Button. "Během noci jsme udělali hodně změn a získali jsme hodně vylepšení. Tempo bylo celý den dobré. V kvalifikaci pro nás bylo docela těžké přimět pneumatiky, aby pracovali v průběhu celého kola – když pracovaly v prvním sektoru, přestaly pracovat v tom třetím. Jsem rád, že jsem třetí, tedy na čisté straně závodního roštu. Obávám se ale zítřka, neboť jsem ještě nejel s plnou nádrží. Včera jsem toho moc nenajezdil, takže jsem rád, že můžu být v nejlepší trojce. Je to dobrá výchozí pozice pro zítřejší závod,"  zakončil Button.

Lewis Hamilton měl během kvalifikace hned dva problémy. První nastal ve chvíli, kdy najel na obrubník a prorazil si tak pneumatiku, čímž se připravil o jednu sadu, která by mu mohla zítra chybět. Druhý problém se objevil až v samotném závěru třetí části kvalifikace, kdy byl Hamilton průběžně na druhém místě, pak ale v boxech nastaly komplikace s tankováním, jež Britovi znemožnily vyjet na trať a svůj čas vylepšit. Svými rychlými koly ho na čtvrté místo sešoupli Mark Webber a týmový kolega Jenson Button.

"Snažili jsme se dotankovat auto, ale nastal problém, se kterým se nedalo nic dělat," komentuje pokaženou kvalifikaci Hamilton. "Čas stále ubíhal, ale nám se pořád nedařilo dotankovat do auta dostatek paliva. Nakonec bylo pozdě, takže jsem bohužel nemohl vyjet na svou druhou jízdu. Tyhle věci se ale stávají. Tým odvedl práci nejlépe, jak mohl. Nejsme zas na tak špatné pozici."

Drobný incident s pilotem Ferrari Massou Hamilton komentuje následovně: "Chlapi se vás vždycky snaží udržet vzadu, já jsem byl však připravený ho předjet. Snažil jsem se před něj dostat, ale on mě blokoval, blokoval a blokoval. Nakonec se mi ho podařilo předjet."

Pro zítřejší závod Hamilton neztrácí optimistickou náladu: "Myslím, že jsme bývali mohli být v přední řadě. Podle mě jsme ještě měli nějakou časovou rezervu, což je pro zítřek pozitivní. Tempo je dobré a já se cítím skvěle, z toho čtvrtého místa tedy můžeme jít jen vpřed."

Diskuze (25) Další článek: Soutěž o knihu technických ilustrací Giorgia Pioly má svého vítěze