Button zúžil své možnosti závodění v roce 2017

Vyloučil start v Le Mans, rád by si ale vyzkoušel japonské závody Super GT a rallycross ve Spojených státech amerických.
Button zúžil své možnosti závodění v roce 2017

Jenson Button postupně zúžuje své závodní možnosti v příští sezóně, kdy nebude působit ve formuli 1.

Mistr světa F1 z roku 2009 příští rok nebude ve formuli 1 závodit, ale u McLarenu-Honda bude zastávat pouze roli rezervního jezdce a ambasadora. Rád by si také vyzkoušel jiné motoristické disciplíny.

Od britského Autosportu dostal otázku, zda má od Hondy omezení v tom, s jakým vozem může závodit. „Nemyslím si, že je to potřeba, tohle jsou pro mě ale ty nejjednodušší programy. Jsem si jistý, že nebudou chtít, abych závodil pro hlavního soupeře Hondy, což je naprosto pochopitelné.“

„Například příští rok nebudu závodit v Le Mans. Není tam ta správná příležitost. V budoucnu snad bude.“

„Mohl bych se ale zúčastnit závodu na 1000 km v Suzuce v rámci šampionátu Super GT, bylo by hezké, kdyby to vyšlo. Je to jen otázka logistiky,“ řekl Button.

„Kromě toho bych mohl absolvovat nějaké závody rallycrossu v Americe a někde jinde i testy. Je toho spousta, co bych mohl dělat. Musím si jen určit, kolik toho skutečně příští rok chci dělat a jestli chci více odpočinku.“

V příštím roce by si rád Button vyzkoušel jen pár rallycrossových závodů, do budoucna by však rozhodně chce absolvovat celou sezónu.

Britský pilot, který ve formuli 1 působí již 17. sezónu, však neztrácí chuť do závodění, i když v příštím roce nemá v plánu jet velké množství závodů.

„Mám nadšení závodit v budoucnu,“ dodal Button. „Musí to ale být někde jinde. Závodil jsem v jednom šampionátu 17 let, chci teď jezdit někde jinde. F1 je vrchol motorsportu, někdy ale potřebujete změnu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Singapur už nemá zájem o velkou cenu, tvrdí Ecclestone

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen