Button zůstává kandidátem na titul, věří McLaren

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh je přesvědčený, že Jenson Button svým výkonem v Belgii potvrdil ambice na letošní titul mistra světa.
Button zůstává kandidátem na titul, věří McLaren

Button se v první polovině sezóny dlouho trápil s pneumatikami a nabral velkou bodovou ztrátu, ale ve Spa ji snížil o 25 bodů. Na Fernanda Alonsa potřebuje dohnat dalších 63 bodů, ale zbývá ještě osm závodů.

"Jenson po právu věří, že je kandidátem na titul," řekl Whitmarsh. "Jsem rád, že v to věří, chci, aby tomu věřil. Pokusí se vyhrát v Monze a každý další závod, to udělá. Ve hře je ještě hodně bodů."

"Myslím, že jsme ve slušné situaci. Fakt je ten, že máme rychlé auto. Myslím, že jako tým odvádíme slušnou práci. A máme dva velmi motivované závodní jezdce. Oba si ve zbytku sezóny prožijí triumfy a traumata, stejně jako všichni ostatní přední jezdci. Proto máme rádi motorsport, ne? To ho dělá dobrým."

Button dosáhl zlomu už ve Valencii, když se s nastavním vozu vrátil na začátek sezóny. Trvalo mu ale až do Spa, než se na začátek sezóny vrátil i výsledkově.

"Lidé to rychle vzali jako jeho pokles formy, ale já si myslím, že on si pořád věřil. Byl frustrovaný, když se mu nedařilo, ale díky výkonu, jako byl tento (v Belgii), si musí věřit, že má na to se vrátit nahoru," dodal Whitmarsh.

Další článek: Alonso se na Grosjeana nezlobí, ale vidí možnost pro změnu přístupu FIA

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00