Button: Ztrácíme ještě víc než v Bahrajnu, nevím, co se děje

McLaren odjíždí z Číny frustrován. Jenson Button ani Kevin Magnussen nedosáhli na bodované příčky a tým se trápí s pneumatikami.
Button: Ztrácíme ještě víc než v Bahrajnu, nevím, co se děje

Velká cena Číny 2014 byla pro tým z Wokingu zklamáním. Ani jeden z jezdců nedokázal v cíli závodu dosáhnout na bodovanou příčku, stejně jako v předchozím podniku v Bahrajnu, a Jenson Button tak začíná mít o formě týmu vážné pochybnosti.

„Máme nějaká vylepšení (do Barcelony), ale jsme na tom teď mnohem hůř, než jsme byli v minulém závodě,“ přiznává mistr světa z roku 2009. „Nemyslím si, že sem ostatní přivezli tolik nových částí, takže opravdu netuším, co se s námi děje.

Pro tým je to zklamání. Když tak tvrdě pracujete, ale i přesto máte takhle špatné výsledky, je to náročné, a to hlavně v naší továrně. Doufejme, že tam ale zůstanou pozitivní a auto vylepší, protože v tuhle chvíli není dostatečně dobré.“

Button během závodu debatoval se svými inženýry o problémech s elektronikou, nicméně popírá, že ty by stály za jeho špatným výsledkem. „Ne, nejsme prostě jenom rychlí. Měli jsme pár problémů, ale nemyslím, že ty by nás zpomalily.“

Problém Brit ale vidí v pneumatikách. „Myslím, že je to tak trochu jako na mokru. Nemůžeme přinutit přední pneumatiky, aby začaly pracovat. Ony se jenom drolí,“ říká Button. „Myslím si, že auto je v pořádku, nemůžeme jenom přimět pneumatiky pracovat, a to je v dnešní formuli 1 jeden z těch nejvýznamnějších faktorů.“

Frustrován odjíždí z Číny i Buttonův týmový kolega Kevin Magnussen. „Byl to hodně dlouhý závod, protože jsem jednoduše nemohl nic dělat. Naše vozy nemají dostatečný přítlak – to je ten hlavní problém. Způsob nastavení i to, jak se v něm cítíme, byly vždy pozitivní. Nemají jenom přilnavost, to je vše,“ vysvětlil Dán.

Také v Číně si Mercedes připsal double, vítězem je opět Hamilton

Také v Číně si Mercedes připsal double, vítězem je opět Hamilton

Další článek: Také v Číně si Mercedes připsal double, vítězem je opět Hamilton

15:08 | V neděli se pojede virtuální velká cena. Účast přislíbili: George Russell, Nicholas Latifi, Alex Albon, Stoffel Vandoorne, Pietro Fittipaldi, Christian Lundgaard a Oscar Piastri.
12:33 | Ferrari pokračuje v testech ve Fioranu, AlphaTauri to rozjela v Imole. Za volantem Júki Cunoda.
26. ledna | Nálada ve F1 se mění jako počasí. Podle RaceFans byla v pátek vůle zmrazit od příštího roku pohonné jednotky, v pondělí (kdy se mělo elektronicky hlasovat) už ne. Věc se odkládá nejméně do 11. února. Důležité je to pro Red Bull, aby mohl převít PJ od Hondy.
26. ledna | AlphaTauri vydala video o přípravách Júkiho Cunody na sezónu odkaz