Button zkoušel zvládnout pneumatiky nastavením, ale musel se vrátit zpět

Buttonovy letošní problémy s rychlostí mají původ v práci s pneumatikami. Pilot McLarenu zkoušel několik závodů slepé uličky.
Button zkoušel zvládnout pneumatiky nastavením, ale musel se vrátit zpět

Po vítězství v Austrálii se Buttonovi dařilo čím dál hůř a těžkou sérii závodů ukončil až ve Valencii. "Těžko chápu pneumatiky, proto jsme letos zkoušeli různé věci v Kanadě, Monaku a jinde, protože jsem se domníval, že musím pro ně najít lepší směr (v nastavení)," cituje Buttonovo vysvětlení Autosport. "Ale to, co jsme vyzkoušeli, určitě nefungovalo."

"Takže jsme se ve Valencii vrátili k tomu, co jsme měli na začátku roku, a v tu chvíli jsem začal být v rámci týmu konkurenceschopnější, ne ve srovnání s Ferrari, Mercedesem a Red Bullem, ale ve srovnání s Lewisem."

Buttona problémy s letošním obutím zaskočily, protože si loni s pneumatikami Pirelli rozuměl dobře a byl druhým nejlepším jezdcem šampionátu po Sebastianu Vettelovi.

"Letos problém spočívá hlavně v provozním rozpětí pneumatik," konstatoval. "Snažíte se být s nimi jemní, šetřit je, ale ony pak vypadnou z toho rozpětí a nakonec je poškodíte víc, než když je v tom rozpětí udržíte a jste s nimi agresivní."

"Je to těžké, hlavně pro mě, protože můj styl pneumatikám na začátku nevyhovoval, musel jsem se trochu přizpůsobit. Když pneumatiky dostanete do správné teploty a fungují, auto je dobré ve všech podmínkách. Problém je, že když je do té teploty nedostaneme, jsme úplně mimo, což je pochopitelné."

Další článek: Glosa: Změna je život

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00