Button zkoušel zvládnout pneumatiky nastavením, ale musel se vrátit zpět

Buttonovy letošní problémy s rychlostí mají původ v práci s pneumatikami. Pilot McLarenu zkoušel několik závodů slepé uličky.
Button zkoušel zvládnout pneumatiky nastavením, ale musel se vrátit zpět

Po vítězství v Austrálii se Buttonovi dařilo čím dál hůř a těžkou sérii závodů ukončil až ve Valencii. "Těžko chápu pneumatiky, proto jsme letos zkoušeli různé věci v Kanadě, Monaku a jinde, protože jsem se domníval, že musím pro ně najít lepší směr (v nastavení)," cituje Buttonovo vysvětlení Autosport. "Ale to, co jsme vyzkoušeli, určitě nefungovalo."

"Takže jsme se ve Valencii vrátili k tomu, co jsme měli na začátku roku, a v tu chvíli jsem začal být v rámci týmu konkurenceschopnější, ne ve srovnání s Ferrari, Mercedesem a Red Bullem, ale ve srovnání s Lewisem."

Buttona problémy s letošním obutím zaskočily, protože si loni s pneumatikami Pirelli rozuměl dobře a byl druhým nejlepším jezdcem šampionátu po Sebastianu Vettelovi.

"Letos problém spočívá hlavně v provozním rozpětí pneumatik," konstatoval. "Snažíte se být s nimi jemní, šetřit je, ale ony pak vypadnou z toho rozpětí a nakonec je poškodíte víc, než když je v tom rozpětí udržíte a jste s nimi agresivní."

"Je to těžké, hlavně pro mě, protože můj styl pneumatikám na začátku nevyhovoval, musel jsem se trochu přizpůsobit. Když pneumatiky dostanete do správné teploty a fungují, auto je dobré ve všech podmínkách. Problém je, že když je do té teploty nedostaneme, jsme úplně mimo, což je pochopitelné."

Další článek: Glosa: Změna je život

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10