Button: Závody budou zajímavé, i když se o titul už nebojuje

Fanoušci formule 1 se mají podle Jensona Buttona ve zbytku sezóny na co těšit, boje o vítězství v jednotlivých Grand Prix budou zajímavé, i když nejcennější trofej má už téměř jistého majitele.
Button: Závody budou zajímavé, i když se o titul už nebojuje

V Monze skončily veškeré naděje soupeřů Sebastiana Vettela a všichni shodně přiznávají, že šampionát je téměř jistě uzavřen. Jenson Button ale slíbil, že přesto nuda na tratích nebude.

"Ano, šanci už nemáme," potvrdil osud letošního šampionátu v rozhovoru pro Press Association. "Víme to už nějakou dobu, ale jako jezdec vždy chcete doufat. Ale to už nic nezmění. Přesto budeme pořád mít úžasné závody, stejné jako ty poslední."

"Ať už děláme cokoliv, formuli 1, motokáry nebo triatlon, tak protože jsme soutěživí závodníci, chceme vyhrávat. A to se najednou nezmění proto, že už není možné vyhrát šampionát. I tak pořád chceme vyhrát každý závod."

Button připouští, že uspokojení z vítězství v závodě nemůže vyrovnat pocity ze zisku mistrovského titulu, stále však stojí za to bojovat.

"Když projedete cílem jako vítěz Grand Prix, emoce jsou... Jsou jiné, než když vyhrajete šampionát," řekl. "Vítězství v šampionátu budujete postupně, zatímco závod je jen ten jeden. Najednou vyhrajete a je to úžasný zážitek. Takže závody budou i nadále skvělé, my je takové milujeme."

Diskuze (69) Další článek: Nerozumím názorům, že Vettel umí závodit jen na čele a v nejlepším autě
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00