Button: Závěr závodu přinese šokující množství předjížděcích manévrů

Podle Jensona Button si diváci zatím neumí ani představit, jak pneumatiky Pirelli zdramatizují Grand Prix Austrálie.
Button: Závěr závodu přinese šokující množství předjížděcích manévrů

Pirelli odhaduje, že bude každý jezdec muset přezout během závodu v Melbourne asi třikrát, což v kombinaci s rychlou degradací pneumatik přinese podle Buttona dramatické dění na trati.

"Myslím, že v posledním stintu (od posledních zastávek do konce závodu) uvidíte tolik předjíždění, že to všechny šokuje," odhadl Button. "V tomto závodě se bude bojovat až do poslední zatáčky, což je skvělé. Nevím, jestli takové budou všechny závody, ale tenhle ano, protože pneumatikám ještě pořádně nerozumíme."

"Podle mě bude důležité v posledním stintu šetřit pneumatiky. V prvních dvou nebo třech ani moc ne, protože jak všichni vědí, důležité je zastavit o kolo dřív než všichni ostatní. Když to uděláte, předjedete je, protože budete mít nové pneumatiky a budete rychlejší o tři sekundy na kolo."

"Bude to zajímavé. Hlavní bude, kdo bude dost statečný na to, aby zajel do boxů jako první, protože si sice můžete myslet, že jste na první zastávce hodně vydělali, ale všechno můžete znovu ztratit během poslední zastávky nebo posledního stintu."

Podle Buttona vstupují do prvního závodního víkendu v každém případě v roli favoritů týmy Ferrari a Red Bull. "Naše rychlost? Opravdu nevím, jak na tom jsme, což je vzrušující, protože bychom tento víkend mohli příjemně překvapit," odhadl.

Ne zcela vydařené zimní přípravy nemusí být podle mistra světa z roku 2009 rozhodující. "Nebudu lhát, během testů jsme neodjeli dostatečný počet kol. Odjeli jsme asi jen polovinu ve srovnání s těmi vpředu, což určitě před začátkem sezóny nestačí. Ale v této situaci jsem byl už dřív (s Brawnem) a šampionát jsem vyhrál. Možné je všechno," uzavřel.

Další článek: Ferrari se loni zajímalo o Neweyho, ten je ale spokojený u Red Bullu

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00