Button: Závěr závodu přinese šokující množství předjížděcích manévrů

Podle Jensona Button si diváci zatím neumí ani představit, jak pneumatiky Pirelli zdramatizují Grand Prix Austrálie.
Button: Závěr závodu přinese šokující množství předjížděcích manévrů

Pirelli odhaduje, že bude každý jezdec muset přezout během závodu v Melbourne asi třikrát, což v kombinaci s rychlou degradací pneumatik přinese podle Buttona dramatické dění na trati.

"Myslím, že v posledním stintu (od posledních zastávek do konce závodu) uvidíte tolik předjíždění, že to všechny šokuje," odhadl Button. "V tomto závodě se bude bojovat až do poslední zatáčky, což je skvělé. Nevím, jestli takové budou všechny závody, ale tenhle ano, protože pneumatikám ještě pořádně nerozumíme."

"Podle mě bude důležité v posledním stintu šetřit pneumatiky. V prvních dvou nebo třech ani moc ne, protože jak všichni vědí, důležité je zastavit o kolo dřív než všichni ostatní. Když to uděláte, předjedete je, protože budete mít nové pneumatiky a budete rychlejší o tři sekundy na kolo."

"Bude to zajímavé. Hlavní bude, kdo bude dost statečný na to, aby zajel do boxů jako první, protože si sice můžete myslet, že jste na první zastávce hodně vydělali, ale všechno můžete znovu ztratit během poslední zastávky nebo posledního stintu."

Podle Buttona vstupují do prvního závodního víkendu v každém případě v roli favoritů týmy Ferrari a Red Bull. "Naše rychlost? Opravdu nevím, jak na tom jsme, což je vzrušující, protože bychom tento víkend mohli příjemně překvapit," odhadl.

Ne zcela vydařené zimní přípravy nemusí být podle mistra světa z roku 2009 rozhodující. "Nebudu lhát, během testů jsme neodjeli dostatečný počet kol. Odjeli jsme asi jen polovinu ve srovnání s těmi vpředu, což určitě před začátkem sezóny nestačí. Ale v této situaci jsem byl už dřív (s Brawnem) a šampionát jsem vyhrál. Možné je všechno," uzavřel.

Další článek: Ferrari se loni zajímalo o Neweyho, ten je ale spokojený u Red Bullu

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10