Button začíná přemýšlet o Le Mans

Jenson Button projede v neděli cílem Velké ceny Abú Dhabí a nebude vědět, zda se nejednalo o jeho poslední závod ve formuli 1. McLaren totiž svou jezdeckou sestavu odhalí až v prosinci.
Button začíná přemýšlet o Le Mans

Pokud by si McLaren Buttona nenechal, znamenalo by to jeho konec ve formuli 1. Místa v ostatních velkých týmech jsou již rozebrána a na konci pole Button jezdit nechce.

Jednou z nejpravděpodobnějších možností by byl odchod do vytrvalostních závodů (WEC), kde jezdí třeba i Mark Webber. Australan už Buttona před časem vyzval, aby do WEC přišel.

Klepněte pro větší obrázek

„Mluvil jsem s Markem a s některými dalšími jezdci z WEC. Kdo ví, co se bude dít,“ říká Button.

„Nemohu říct, že mám velkou touhu tam být, ale můj zájem roste. V příštím roce budou čtyři týmy v LMP1 a vše se zdá být velmi vzrušující.“  

„Nejsem blázen, chci závodit v příštím roce. Když nebudu ve formuli 1, tak (WEC) je silný šampionát.“

Na otázku, co říká na to, že musí stále čekat na postoj Wokingu Button odpověděl. „Myslím, že mám menší starosti než někteří fanoušci. Dostal jsem spoustu podpůrných zpráv! Některé z nich jsou velmi rozzlobené, ale pro mě je to jiné. Jsem uvolněný, formule 1 je skvělá práce, ale existují i jiné věci v životě. Chci si užít tento víkend, a pak uvidíme, co se stane…“

Další článek: Fotogalerie: Přípravy na poslední závod – konec Alonsa u Ferrari i boj o titul