Button vypadl na domácí trati už v první části

Jenson Button z McLarenu se před domácími fanoušky v kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie příliš nepředvedl. Vypadl už v první části.
Button vypadl na domácí trati už v první části

Pilot McLarenu ve svém jediném pokusu v Q1 zaostal za svým týmovým kolegou Fernandem Alonsem o čtyři desetiny. K dalšímu pokusu už nevyjel, jelikož část zadního křídla na jeho voze se během jeho první jízdy oddělila.

„Zdá se, že o tomto víkendu nemám moc štěstí. Kvůli problémům to bylo po celý víkend docela obtížné,“ řekl Button. „V prvním sektoru bylo všechno OK, při průjezdu osmou zatáčkou se ale začalo uvolňovat zadní křídlo a od té chvíle se to v zadní části vozu jen zhoršovalo. Ztratili jsme hodně přítlaku a bylo po všem.“

„Snažili jsme se to opravit, abychom mohli znovu vyjet, ale už na to nebyl čas.“

Button si přitom nebyl po první části kvalifikace jistý, zda bude v kvalifikaci pokračovat nebo ne. Opakovaný záznam totiž ukázal, že Kevin Magnussen nedodržel limity tratě, což by v případě jeho potrestání znamenalo, že by místo něj do Q2 postoupil právě Button. Pořadí se však nakonec neměnilo.

„Teď už na tom nezáleží,“ dodal Button. „Bylo to buď o tom bojovat o Q3 nebo být tam, kde jsme teď. Jedna pozice skutečně žádný rozdíl neudělá, že?“

„Je škoda, že nemůžou něco udělat před startem Q2, jakmile ale druhá část začne, tak je to pro nás konec, což je smůla.“

Alonso postoupil do Q3

Týmový kolega Fernando Alonso, který v kvalifikaci obsadil deváté místo, upozornil na další problémy McLarenu se spolehlivostí.

„Já měl problémy se spolehlivostí v posledních dvou závodech, Jenson je měl včera a dnes v kvalifikaci,“ řekl Španěl.

„Ano, máme problém. Musíme pracovat nejen na výkonnosti, ale také na spolehlivosti. Musíme se ujistit, že je pro zítra všechno v pořádku. Tento víkend jsme více méně v nejlepší desítce, tak proč by tomu tak nemohlo být i v závodě?“

„Jsme uprostřed souboje a jsme schopni bojovat s lidmi kolem nás. Stále potřebujeme zlepšit rychlost na rovinkách, tady na Silverstonu to ale můžeme kompenzovat v rychlých zatáčkách. Musíme se jen ujistit, že máme dobrou spolehlivost.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Rosberg musel ke komisařům, jel moc pomalu

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10