Button věří, že se ženy znovu prosadí ve formuli 1

Mistr světa z roku 2009 vidí zásadní problém v tom, že v nižších motoristických sériích je ženské zastoupení příliš malé. O to těžší je se poté prosadit.
Button věří, že se ženy znovu prosadí ve formuli 1

Poslední ženou, která zasáhla do závodního víkendu formule 1, byla Italka Giovanna Amati. Ta se o štěstí pokoušela v roce 1992. V prvních třech závodech sezony hájila barvy týmu Brabham. Bohužel, ani do jedné velké ceny se nedokázala kvalifikovat. Podle Jensona Buttona by ženy mohly být úspěšnější, kdyby dostávaly více příležitostí v nižších sériích.

"Je to samozřejmě hodně náročný sport. Abyste byli připraveni na závodění, musíte podstoupit specifický trénink. Myslím si ale, že v průběhu let se situace žen změní. Podle mě to je možné. Velký problém je, že ženy nedostávají příležitosti v nízkém věku. Vezměte si takový NASCAR, tam se pohybují závodnice, které dokonce dokázaly některé podniky vyhrát," řekl Button na tiskové konferenci v Cannes. 

Ron Dennis, který seděl vedle Buttona, se svým svěřencem nesouhlasí. Je zastáncem spíše konzervativnějších názorů a má za to, že muži jsou zkrátka fyzicky silnější, což je hlavní důvod jejich nadvlády v motorsportu. Také se mu nelíbí, jak se někteří dnešní jezdci bezhlavě pouští do komerčních projektů a reklam: 

"Někteří lidi ztratili ponětí o tom, co je naším cílem. Když nevidíte, co děláte, nemůžete se v konečném důledku stát mistrem světa. McLaren se vždy snažil své jezdce platit natolik dobře, aby se nemuseli pouštět do pochybných projektů třetích stran."

V současnosti má k závodní sedačce nejblíže zřejmě Susie Wolff, která je rezervní jezdkyní stáje Williams.

Další článek: Murray Walker bojuje s rakovinou

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.