Button věří, že Red Bull zpomalil díky přísnějším testům ohebnosti křídel

Jenson Button vyjádřil přesvědčení, že McLaren dokázal konkurovat Red Bullu ve Spa mimo jiné proto, že nové testy zabránily velkému ohýbání předních křídel. Soupeř z Milton Keynes to ale odmítá.

"Myslím, že nám víc seděly vlastnosti okruhu a že rychlost Red Bullu ovlivnily nové testy," řekl Button pro Telegraph. "Doufám, že nové a přísnější testy budou mít v Monze ještě větší dopady. Říkají (Red Bull), že nebudou muset nic měnit, ale to říkali tady také. A když se díváte na vůz na trati, už se tolik neohýbá."

Šéf Red Bullu Christian Horner ale zopakoval, že přísnější testy ohebnosti předních křídel, v jejichž rámci FIA zdvojnásobila testovací zátěž, jeho tým nijak neovlivnily. "Můžu vám kategoricky říct, že křídla jsou stejná jako před měsícem v Maďarsku. Jestli to samé platí u našich soupeřů, nevím, a možná se vám bude zdát, že tento víkend se nejvíc ohýbalo stříbrné křídlo. Zajímalo by mě, kdo měl tento víkend nejohebnější přední křídlo, protože můžu zaručit, že jsme to nebyli my," uvedl.

Že Red Bull neudělal velké změny, dokládají záběry z belgického závodu. Práce předního křídla na voze RB6 je patrná například při Vettelově jízdě za Jensonem Buttonem, zřetelně reaguje na změny toku vzduchu při vyjetí z aerodynamického pytle. V Monze se technici FIA zaměří na celou podlahu vozu ve snaze těmto jevům zabránit.

Další článek: Lucas di Grassi se stal spolumajitelem GP3 týmu Addax

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00