Button věří, že McLaren dokáže letos vyhrát závod, naděje upírá ke Spa

Jenson Button je přesvědčený, že letošní sezóna nemusí být pro McLaren úplně špatná, v druhé polovině roku by se mohl zvednout a bojovat vpředu.
Button věří, že McLaren dokáže letos vyhrát závod, naděje upírá ke Spa

Wokingská stáj se letos zatím na stupně vítězů nepodívala a je zřejmé, že o tituly bojovat nebude.

"Pořád chceme vyhrát závod a já si myslím, že závod vyhrát můžeme," řekl Button k vyhlídkám pro zbytek sezóny. "Nebude to úplně špatný rok. Na začátku sezóny jsme měli pár těžkých závodů, ale v těch posledních jsme dobře pokročili."

Dál zlepšovat se chce McLaren samozřejmě i v Maďarsku, ale Button vidí největší šanci na úspěch v Belgii.

"Tady máme několik nových dílů, které by nám měly pomoci. Nevím, jak ovlivní naši pozici v cíli, ale Spa je závod, který mě opravdu zajímá a u kterého se těším, že budeme bojovat o pódium."

"To musí být náš cíl a myslím, že to můžeme dokázat. Pořád míříme dopředu a cílem letos musí být vyhrát Grand Prix. Spa je teď asi ta nejlepší, na kterou se můžeme těšit."

Aby se McLaren posunul vpřed, vrátil se k aerodynamické koncepci z loňského roku. Místo toho, aby vedl vzduch k zádi vozu nad bočnicemi, vede ho teď kolem bočnic, jako většina konkurence.

"Funguje to, ale ve vývoji jsme hodně pozadu za ostatními týmy. To je důvod, proč teď ztrácíme," dodal britský závodník.

Další článek: V prvním maďarském tréninku byli nejrychlejší jezdci Red Bullu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10