Button věří, že má McLaren větší prostor pro vývoj než soupeři

McLaren se rozhodl významně přepracovat svůj loňský monopost, za což možná bude platit v úvodu sezóny, ale později by to mělo znamenat větší zisky.
Button věří, že má McLaren větší prostor pro vývoj než soupeři

MP4-28 se od svého předchůdce liší v mnoha věcech, z těch viditelných je to například zavěšení předních kol typu pull-rod. Podle Buttona tento odvážný přístup ponese ovoce později.

"Pro tuto sezónu jsme chtěli postavit auto, které bude silné celý rok, a proto jsme na něm změnili tolik věcí," vysvětloval pro Sky Sports. "Důvodem je, že je to velmi dlouhá sezóna, a my chceme mít možnost vyvíjet celý rok."

"Některé týmy můžou přijít s autem, které použily v posledním závodě v Brazílii a trochu ho vylepšily. Znamená to, že budou silné v prvním závodě, ale nebudou moci ho vyvíjet stejně jako my po celý rok. Taková byla naše úvaha."

To ovšem neznamená, že by McLaren jel do Austrálie s tím, že bude ztrácet.

"Samozřejmě chceme být rychlí i v prvním závodě, chceme vyhrávat od začátku," ujistil Button. "Ale možná to bude těžký závod, nejen pro nás, ale pro všechny, protože se zdá, že je to v tuto chvíli velmi vyrovnané. Ale i tak jedeme do Melbourne s cílem zvítězit."

Další článek: Renault je frustrován nedostatkem uznání za úspěchy ve formuli 1

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.