Button: V Kanadě pro mě bude prioritou kvalifikace

Posledních několik závodů se McLarenu příliš nedařilo. Hamilton stále doufá, že první vítězství v letošní sezoně má na dosah, Button věří, že klíčová pro něj v Kanadě bude kvalifikace.
Button: V Kanadě pro mě bude prioritou kvalifikace

McLaren sice stále patří mezi nejlepší týmy formule 1, výsledky posledních závodů však zcela nesplňují očekávání stáje. Před Velkou cenou Kanady tým věří, že se v Montrealu vše k dobrému obrátí.

Jenson Button se chce v Kanadě zaměřit hlavně na kvalifikaci. Během posledních dvou závodů startoval z desátého a dvanáctého místa, čímž se značně snížily jeho naděje na dobrý bodový zisk. V posledních třech závodech dokázal Brit vybojovat jen dva body.

"Návrat do Montrealu pro mě samozřejmě bude moment, na který budu hrdý a kdy budu šťastný. Tento víkend bude důležitý, abych zvládnul auto v kvalifikaci," vysvětluje loňský vítěz GP Kanady. "Mým cílem pro další víkend je mít lepší výkon v kvalifikaci a být schopný využít toho v závodě."

Týmový kolega Lewis Hamilton je také optimisticky naladěný. "Vím, že výsledky, které všichni chceme, brzy přijdou. Dělám všechno, co můžu, abych z auta vyždímal každou desetinu. Vím, že kluci na trati a muži i ženy v MTC dělají všechno, co je v jejich silách, aby mi poskytli auto, které je schopné vyhrávat," říká Hamilton, který v roce 2007 získal v Kanadě své premiérové vítězství v královně motorsportu.

McLaren dosud v Kanadě získal jedenáct pole position, zajel jedenáct nejrychlejších kol v závodě a vyhrál dvanáct GP. V posledních dvou závodech zde na nejvyšší stupeň vystoupili právě Jenson Button (2011) a Lewis Hamilton (2010).

Další článek: Montezemolo: Pérez je pro Ferrari moc nezkušený