Button: V Barceloně se potřebujeme rychlostně vrátit před Red Bull

Dorážet by mohl i McLaren, především díky KERS.
Podle vedoucího jezdce šampionátu Jensona Buttona měl v posledním závodě v Bahrajnu nejrychlejší vůz Red Bull Racing. Brawn GP musí proto doufat, že díky novým dílům bude BGP 001 ve Španělsku znovu nejrychlejší.

"Je to důležitý víkend. Máme tu nový aerodynamický komplet a bezprostředně poté žádný nový mít nebudeme, takže tenhle nám musí přinést významný zisk v čase na kolo," řekl Button.

"Nevím, kdo všechno tu ještě má novou aerodynamiku. Musíme doufat, že ta naše nás o kousek posune před Red Bull, protože jsem si jistý, že oni se budou zlepšovat neustále. Takže tento víkend je pro nás důležitý."

Rozhodující v Bahrajnu podle Buttona bylo předjetí Hamiltona a Vettela v prvním kole, jinak by na vítězství nedosáhl. Red Bull představuje nebezpečnou konkurenci především díky velmi dobré aerodynamice.

"Red Bully byly všude lepší v rychlých zatáčkách. Naší silnou stránkou jsou pomalé zatáčky. Myslím, že po mechanické stránce jsme velmi silní," řekl.

A právě okruh v Barceloně je charakteristický rychlými zatáčkami, které prověří kvalitu aerodynamiky vozu. V Montmelu by navíc významný přínos měl znamenat i KERS, který nasadí McLaren a Ferrari.

"Tady bude KERS fungovat dobře. Byl jsem překvapen, když jsem to slyšel. Ale mělo by jim to dát dvě až tři desetiny v kvalifikačním kole a to je hodně. Vím, že si lidé myslí, že tu McLaren nebude konkurenceschopný kvůli všem těm rychlým zatáčkám, ale ten efekt (KERS) znamená hodně času na kolo. Můžeme jen doufat, že nebudou moc rychlí," dodal Button.
Další článek: Alonsovi schází souboje s Hamiltonem

14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.
28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00