Button už nemá problémy s vozem, ale vůz má problémy s rychlostí

Jenson Button se ve svém mclarenu už netrápí jako dřív, k jeho smůle ale přišlo řešení problémů ve chvíli, kdy MP4-27 začalo na soupeře ztrácet.
Button už nemá problémy s vozem, ale vůz má problémy s rychlostí

Button měl dlouhodobé potíže při práci s pneumatikami, a proto většinu sezóny nestačil týmovému kolegovi Hamiltonovi.

"Vím, že jsem měl svoje problémy s vozem, ale myslím si, že jsem je v posledních pár závodech už neměl, v neděli jsem je určitě neměl," řekl. "Prostě nám scházela rychlost a myslím, že se Lewis trápil s vozem víc než já."

Ovšem i když si Button teď s autem rozumí lépe, ve výsledcích se to moc neprojevilo.

"Nemáme rychlost tří top týmů," konstatoval. "V současnosti závodíme s Williamsem, Sauberem a Force Indií. Tak na tom v tuto chvíli jsme a já si osobně myslím, že oni neměli nejlepší víkend. Domnívám se, že kdyby Williams a Sauber měly dobrý den, porazily by nás. Takže nás čeká hodně práce."

Pro McLaren je situace poměrně vážná, protože během jednoho víkendu ztratil dvě místa v šampionátu.

"Pro nás jako tým bylo několik posledních závodů těžkých a teď jsme v poháru konstruktérů čtvrtí," připomněl. "To je něco, co musíme vyřešit, protože na tomhle nebo horším místě sezónu skončit nemůžeme. Musíme se zlepšit."

"Budeme mít technické jednání, bude dost vážné, ale jsem si jistý, že všichni budou agresivní ve snaze auto vylepšit. Tohle je tým, který vyhrál mnoho šampionátů, v závodních sedačkách sedí jezdci, kteří také vyhráli tituly, a v posledních letech jsme byli velmi konkurenceschopní. Budeme znovu silní, je to jen otázka času. Jen doufám, že se to stane dřív nežli později."

Další článek: FIA se rozhodla pro úplný zákaz používání DRS pod žlutými vlajkami