Button už nechce paběrkovat, má v plánu znovu vítězit

Slibuje agresivní přístup.
Jensona Buttona už přestalo bavit jezdit ve středu pole a rád by se vrátil na cestu, která mu v první polovině sezóny zajistila jasné vedení v šampionátu. Slíbil, že bude na trati agresivnější.

"Musíme být znovu konkurenceschopní. Stačí mi dojíždět čtvrtý nebo pátý, ale to nechci. Chci vítězit v závodech," prohlásil Button.

"Řeknete, ať myslím na šampionát, ale i tak chci vyhrávat závody. Proto jsem tu a to také miluji, bojovat vpředu. Takže budu agresivní. Nezpomalím po kvalifikaci a nebudu v závodech klidně kroužit. Protože i když jsem pátý, chci dosáhnout dobrého výsledku, pořád chci vyhrávat závody a být konkurenceschopný. A to se snad stane v Monze."

Pro Buttona je nepříjemné, že zatímco dříve ztrácel kvůli vozu, v posledních dvou závodech Barrichello dokázal, že lze s BGP 001 dosahovat znovu dobrých výsledků.

"Musíme si sednout s týmem a pracovat na řešení těchto problémů a na nastavení pro Monzu. Už jsme probrali, co tam uděláme, takže se na to těším. Ohledně příštích závodů jsem pozitivní. Nejsem frustrovaný nebo negativní. Čeká nás trocha práce, aby vůz fungoval na obrubnících v Monze, ale je to okruh, který by našemu vozu měl celkem vyhovovat," odhadl Button.

Vzhledem k dění z uplynulého víkendu Button řadí mezi favority italské GP i tým Force India.

"Myslím, že red bully pojedou v Monze na kratší první stint, ale nemyslím, že to budou hlavní soupeři. Budou to spíše mclareny a force india, protože jsou dobré v konfiguraci s nízkým přítlakem. Rychlý bude také Kimi a nevím, kdo bude sedět v druhém Ferrari," uvedl Button.

"Ale těšíme se na to, protože to je trať, která by nám měla sedět, i když vozy s KERS to budou mít ještě lepší, protože si na cílové rovince můžou dvakrát zvýšit výkon. Z Parabolicy je to šest sekund k cílové čáře a pak dalších šest sekund od cílové čáry (do první zatáčky). Takže v kvalifikaci tak na nás získají půl sekundy až šest desetin."
Další článek: Badoer si je jistý, že v Monze může získat dobrý výsledek

17:41 | Andreas Seidl si myslí, že nejlepší auto ze středu pole má nyní Racing Point.
11:18 | Red Bull vloni utratil 237,3 milionu liber, což je o 2,3 milionu méně než v roce 2018.
30. září | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
29. září | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.