Button: U McLarenu už všichni víme, že nesmíme zneužívat možnost spolu závodit

Jenson Button věří, že McLarenu už může definitivně uzavřít souboje z Bahrajnu. Naznačil, že se měl poučit především Pérez.
Button: U McLarenu už všichni víme, že nesmíme zneužívat možnost spolu závodit

Svoji nespokojenost s agresivitou Sergia Péreze v bahrajnských soubojích dal Button najevo opakovaně, ale domnívá se, že nebyla až tak velká, jak se mohlo zdát.

"Problém s vysílačkou je, že svůj vzkaz neposílám veřejnosti, je pro tým," vysvětloval své stížnosti ze závodu, citoval ho Autosport. "Je svým způsobem škoda, že si televizní společnosti vybírají jen tu komunikaci, kterou chtějí, protože to můžou udělat špatně."

"Já jsem samozřejmě byl naštvaný, ale ta zloba měla zůstat uvnitř týmu, protože vysílačkou komunikuji s týmem, ne s televizními společnostmi."

Interně si pak McLaren celou záležitost vyřešil mimo záběry kamer. Button ve svém komentáři implicitně popíchl Péreze.

"Bylo důležité si po závodě sednout s týmem a Checem, abychom si všichni o závodě promluvili, dostali to ze sebe a šli dál," uvedl. "Myslím, že máme štěstí, že smíme spolu závodit."

"Je tu mnoho týmů, ve kterých spolu týmoví kolegové nesmějí závodit. Ale my bychom měli toto rozhodnutí raději respektovat a nezneužívat ho. To už teď všichni chápeme. Snad budeme moci v Barceloně závodit, bojovat čistě, a snad o vítězství, a ne o šesté nebo sedmé místo."

Další článek: Nejbohatším britským jezdcem F1 je Lewis Hamilton