Button: To bych od týmového kolegy nečekal!

Během Velké ceny Bahrajnu 2013 spolu jezdci McLarenu svedli nejednu napínavou bitvu. Do cíle závodu pak Sergio Pérez dojel na šestém místě, Jenson Button na místě desátém.
Button: To bych od týmového kolegy nečekal!

Čtvrtý podnik letošní sezony zadělal na pěkné napětí uvnitř McLarenu. V průběhu Grand Prix Bahrajnu spolu totiž Jenson Button a Sergio Pérez svedli několik dramatických soubojů. Vedení stáje z Wokingu své svěřence bojovat nechalo, ačkoliv dokonce nastal moment, kdy došlo k lehkému kontaktu mezi Buttonovým zadním kolem a Pérezovým předním přítlačným křídlem. Britovi po chvíli začínala s mexickým týmovým kolegou docházet trpělivost a několikrát si na něj týmu postěžoval.

"Ve vysílačce jsem byl hodně důrazný," komentoval situaci Button. "Emoce v té chvíli vystoupaly na maximum, ale teď bych řekl totéž. Závodění bylo skvělé. Jediný člověk, který nebyl, byl Checo (Pérez, pozn. redakce). Byl příliš agresivní, řekl bych. Při rychlosti 300 km/h nepředpokládáte, že se váš týmový kolega objeví vedle vás a narazí vám přímo do kol. Bylo to tak trošku překvapení a nejspíš nejsem jediný, kdo to tak cítí," dodal stále ještě vytočený Brit.

Sergio Pérez se svým týmovým parťákem však rozhodně nemůže souhlasit. "Myslím, že jsem byl k němu úplně stejně agresivní, jako byl on ke mně," zněla Mexičanova první slova po dnešním klání. "Bylo to asi až moc. Mohli jsme oba v závodě skončit," dodal jezdec, který si v GP Bahrajnu vyjel své dosavadní nejlepší umístění v barvách McLarenu.

"Pro nás oba tam bylo hodně adrenalinu, Jenson je vždycky velmi silný jezdec. Doufejme, že si v budoucnu budeme pomáhat trošku víc.  Byl ale po závodě klidný a přátelský, což bylo skvělé. To ovšem není překvapivé, protože je to skvělý chlap stejně jako skvělý jezdec," pochválil Pérez svého staršího kolegu.

Šéf týmu Martin Whitmarsh se k celé situaci staví s chladnou hlavou, lehké provinění vidí spíš na straně Péreze: "Říká se tomu závodění. My ve Vodafone McLaren Mercedesu vždycky dovolujeme jezdcům závodit. O tom ten sport je. Když jsem to tak řekl, je nejspíš férové dodat, že Checo byl směrem k Jensonovi dnes odpoledne o trošku agresivnější, domnívám se však, že on to ví."

Diskuze (136) Další článek: Hamiltonův nástup přišel s poklesem teploty tratě