Button stále nerozumí problémům z Bahrajnu, McLaren zřejmě ztrácí

Jenson Button se nedokáže zorientovat ve startovním poli. Formu jednotlivých týmů je velmi těžké odhadnout, platí to i pro jeho vlastní stáj McLaren.
Button stále nerozumí problémům z Bahrajnu, McLaren zřejmě ztrácí

V úvodu sezóny se zdálo, že je McLaren s menším náskokem nejlepší ze všech, ale vyhrál jen jeden závod a v tom čtvrtém už výrazně ztrácel. "Lotusy a red bully byly o sekundu rychlejší než my a já nevím proč," přiznal. "Nikdo ve formuli 1 neví, jak došlo k takové změně, ale nemyslím, že by měli o sekundu rychlejší auto."

"Podle mě to záleží na okruhu a velký rozdíl dělají také podmínky. Vím, že se pořád hovoří o pneumatikách, ale podmínky dělají velký rozdíl v tom, jestli vám budou pneumatiky fungovat na daném voze."

Před pátým závodem si proto Button ani trochu netroufá tipovat favority. "Je velmi těžké vědět, kdo je teď rychlý. Dalo by se říct, že v Melbourne a Číně jsme to byli my a Mercedes, v posledním závodě to byly Lotus a Red Bull."

"Nikdy jsem nezažil situaci, kdy by tolik týmů bojovalo o vítězství na různých okruzích, takže bych neřekl, že náš vůz nějak vyčnívá. Říká se, že jste tak dobří, jak dobrý výkon jste podali v posledním závodě. Dalo by se tedy říct, že měřítkem jsou teď Lotus a Red Bull."

Podle Buttona zůstává MP4-27 jedním z nejlepších vozů, ale klíčové pro dobrý výsledek bude dostat z pneumatik maximální výkon.

Další článek: Räikkönen a Grosjean: Pokud vše půjde hladce, můžeme bojovat o vítězství

16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.
15. října | Valentino Rossi má koronavirus.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10