Button slibuje pro zbytek sezóny agresivní přístup

Úřadující mistr světa Jenson Button si loňským titulem splnil svůj sen, proto může být letos uvolněnější a při obhajobě prvenství víc riskovat.

"Je to zrádné, když je to takhle vyrovnané až do konce šampionátu a všichni jsou si tak blízko," řekl britský pilot pro Telegraph. "Nebudete riskovat a budete konzistentní? Nebo do toho dáte vše, protože byste mohli hodně získat? Je to velmi zrádná situace. Já si myslím, že když už jste šampionát vyhráli, nebudete se držet vzadu a vyčkávat. Budete riskovat. Je to tak víc vzrušující."

Ve své loňské mistrovské sezóně si Button vybudoval rozhodující náskok v šampionátu v úvodních Grand Prix a po zbytek roku ho bránil. Důvodem byla také skutečnost, že se konkurence dotáhla na Brawn GP a Buttonův vůz už nebyl dominantní.

"Loni jsem byl v situaci, kdy jsem nemohl riskovat, musel jsem být konzistentní a bodovat," vysvětloval. "Letos je to úplně jiné. Doháním ztrátu, ale šampionát už jsem vyhrál. Samozřejmě chci vyhrát další. Chci jezdit a být agresivní. Přesně takový budu. Jako když jsem řekl v Brazílii: ´Musím s tím skončit.´ Do konce sezóny budu agresivní."

Button je v současnosti na čtvrtém místě šampionátu jezdců se ztrátou 22 bodů na vedoucího Marka Webbera.

Další článek: Klíčem k úspěchu Renaultu byla výměna vedení, říká Lopez

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.