Button slibuje pro zbytek sezóny agresivní přístup

Úřadující mistr světa Jenson Button si loňským titulem splnil svůj sen, proto může být letos uvolněnější a při obhajobě prvenství víc riskovat.

"Je to zrádné, když je to takhle vyrovnané až do konce šampionátu a všichni jsou si tak blízko," řekl britský pilot pro Telegraph. "Nebudete riskovat a budete konzistentní? Nebo do toho dáte vše, protože byste mohli hodně získat? Je to velmi zrádná situace. Já si myslím, že když už jste šampionát vyhráli, nebudete se držet vzadu a vyčkávat. Budete riskovat. Je to tak víc vzrušující."

Ve své loňské mistrovské sezóně si Button vybudoval rozhodující náskok v šampionátu v úvodních Grand Prix a po zbytek roku ho bránil. Důvodem byla také skutečnost, že se konkurence dotáhla na Brawn GP a Buttonův vůz už nebyl dominantní.

"Loni jsem byl v situaci, kdy jsem nemohl riskovat, musel jsem být konzistentní a bodovat," vysvětloval. "Letos je to úplně jiné. Doháním ztrátu, ale šampionát už jsem vyhrál. Samozřejmě chci vyhrát další. Chci jezdit a být agresivní. Přesně takový budu. Jako když jsem řekl v Brazílii: ´Musím s tím skončit.´ Do konce sezóny budu agresivní."

Button je v současnosti na čtvrtém místě šampionátu jezdců se ztrátou 22 bodů na vedoucího Marka Webbera.

Další článek: Klíčem k úspěchu Renaultu byla výměna vedení, říká Lopez