Button si v Abú Zabí jezdil hlavně pro radost

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.

V Brazílii získal titul mistra světa, ale nemohl ho oslavit na stupních vítězů - dojel totiž pátý. Dnes si v Abú Zabí mohl v tomto ohledu poněkud spravit chuť. Po fantastickém souboji s Markem Webberem dojel těsně na třetím místě. Důstojně tak zakončil sezonu, o které snad ani nesnil.

"Na primární směsi pneumatik jsem se trochu trápil, ale snažil jsem se s tím dělat vše, co se dalo. Po druhé zastávce v boxech měly gumy hodně dobrou přilnavost, což mi umožnilo dotáhnout se na Marka. Nepodařilo se mi souboj dotáhnout do vítězného konce, Mark patří k lidem, které je velmi obtížné předjet. Bitva s ním mě nicméně velice bavila. Trošku mě zklamalo, že jsem nedojel druhý, ale užíval jsem si to. Po zisku titulu v Brazílii byl dnešek takovým bonusem. Mohl jsem si závodění tady pořádně vychutnat. Po Brazílii jsme si snadno mohli říct, že se můžeme začít bavit a Abú Zabí neřešit, což jsme ale neudělali. Měli bychom být hrdí na to, čeho jsme dosáhli. Red Bullu jsme ale dnes nemohli konkurovat," řekl Button.

Rubens Barrichello si možný souboj o druhé místo v šampionátu pokazil jen pár stovek metrů po startu.

"Zažili jsme závod plný soutěživosti. Začátek byl dost zajímavý. Do první zatáčky jsem najížděl na vnitřek, ale bohužel jsem kolidoval s Markem. Jeho auto mi ukouslo docela velký kus předního křídla. Hodně se pak zmenšil přítlak. To umožnilo Jensonovi mě předjet. Pak jsem si na nedotáčivost docela zvykl a rozhodli jsme se nos autu neměnit. V prostřední části závodu se mi dařilo zajíždět rychlejší časy než Jenson, předjíždění tu ale není jednoduché, zvlášť když se chcete dostat před vlastního kolegu, který sedí ve stejném voze. Přesto jsem si závod velice užil a se čtvrtým místem bych měl být spokojený. Sezona to byla opravdu skvělá. Musím poděkovat týmu za to, jak skvělé auto mi poskytl a že mi dal opět šanci bojovat o vítězství. Strávili jsme spolu skvělý rok," prozradil Barrichello.

Další článek: Přichází změna, věří u Renaultu. Alonso už u ní ale nebude