Button si užil dovolenou, nabral síly a staví si vysoké cíle

V Belgii ani Itálii nikdy nevyhrál, a tak by rád tento fakt o příštím a přespříštím víkendu napravil, v čemž mu má pomoci zlepšující se rychlost monopostů McLarenu.
Button si užil dovolenou, nabral síly a staví si vysoké cíle

Button se v porovnání s loňskou povedenou sezonou vskutku trápí, jeho trable by měly spočívat v neporozumění si s pneumatikami Pirelli (psali jsme zde). Věří ovšem, že letní pauza pomohla týmu i jemu samotnému. Nebojí se tak velkých očekávání.

"Spektakulárnější dvojzávod jsme si po letní přestávce ani nemohli přát. Spa je otcem všech tratí, je to jeden z historicky největších grand prix okruhů. Monza má taktéž obrovskou historii. Obě místa mají svou typickou, neopakovatelnou atmosféru. Na oba okruhy mám spoustu pěkných vzpomínek, ale nikdy jsem tam nevyhrál. Vzhledem k naší rychlosti v posledních závodech jsem optimista, že bych to mohl napravit. 

Posledních pár týdnů bylo perfektní kombinací relaxace a tréninku. Nabudilo mě to a už se moc těším, až opět usednu do vozu. Na Filipínách a Havaji jsem trénoval i si užil kratší dovolenou, pak jsem se vrátil do Británie, kde jsem měl podobný program. Pauza byla skvělá, ale už se moc těším do práce," řekl pozitivně naladěný Button.

V průběžném pořadí mistrovství světa je Button na sedmém místě. Na vedoucího Alonsa má již ovšem znatelnou ztrátu - 88 bodů.

Další článek: Kartykejanova předváděcí jízda v Indii musela být zrušena

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10