Button si užil dovolenou, nabral síly a staví si vysoké cíle

V Belgii ani Itálii nikdy nevyhrál, a tak by rád tento fakt o příštím a přespříštím víkendu napravil, v čemž mu má pomoci zlepšující se rychlost monopostů McLarenu.
Button si užil dovolenou, nabral síly a staví si vysoké cíle

Button se v porovnání s loňskou povedenou sezonou vskutku trápí, jeho trable by měly spočívat v neporozumění si s pneumatikami Pirelli (psali jsme zde). Věří ovšem, že letní pauza pomohla týmu i jemu samotnému. Nebojí se tak velkých očekávání.

"Spektakulárnější dvojzávod jsme si po letní přestávce ani nemohli přát. Spa je otcem všech tratí, je to jeden z historicky největších grand prix okruhů. Monza má taktéž obrovskou historii. Obě místa mají svou typickou, neopakovatelnou atmosféru. Na oba okruhy mám spoustu pěkných vzpomínek, ale nikdy jsem tam nevyhrál. Vzhledem k naší rychlosti v posledních závodech jsem optimista, že bych to mohl napravit. 

Posledních pár týdnů bylo perfektní kombinací relaxace a tréninku. Nabudilo mě to a už se moc těším, až opět usednu do vozu. Na Filipínách a Havaji jsem trénoval i si užil kratší dovolenou, pak jsem se vrátil do Británie, kde jsem měl podobný program. Pauza byla skvělá, ale už se moc těším do práce," řekl pozitivně naladěný Button.

V průběžném pořadí mistrovství světa je Button na sedmém místě. Na vedoucího Alonsa má již ovšem znatelnou ztrátu - 88 bodů.

Další článek: Kartykejanova předváděcí jízda v Indii musela být zrušena

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00