Button si není jistý, kde se stala chyba

Největší problémy dělala špatná přilnavost pneumatik.

Co se týče výsledků, došlo dnes k překvapením snad u každého týmu. Brawn GP není výjimkou. Bohužel pro něj se však jedná spíše o překvapení negativní. Rubens Barrichello se umístil na čtvrtém místě, avšak lídr šampionátu, Jenson Button, až o deset míst za ním. Britský závodník tak má před zítřkem složitou pozici. Jeho tři největší soupeři v boji o titul totiž budou startovat před ním.

"Ze čtvrtého místa mám velkou radost, je to výborná výchozí pozice pro závod. Dnešní výsledky jsou snad největším překvapením v letošním roce. Je opravdu výborné, že si Giancarlo Fisichella vybojoval první místo. Není špatné vidět, že na to "dědečci" pořád mají! Z auta se mi myslím podařilo dostat všechno, hlavně v druhé části kvalifikace, byť tam to stačilo pouze na šesté místo. Zvolili jsme poměrně agresivní strategii. Závod je naprosto otevřený. Udělám vše pro to, abychom si odvezli uspokojivý výsledek," řekl Barrichello.

Jenson Button se dnes v autě necítil dvakrát komfortně.

"Nečekal jsem, že bych se mohl kvalifikovat jako čtrnáctý. Hodně nás ale trápila přilnavost, obzvlášť na měkčí směsi. Auto se po celý víkend nechová ideálně, bohužel jsem z něho nemohl dostat více. Rubens a já obvykle zajíždíme hodně vyrovnané časy. Dnes byl ale na sekundární směsi rychlý, zatímco já ne. Musíme zjistit, proč tomu tak je. Na měkčích gumách byla zadní část vozu nestabilní. Při brzdění se auto nechovalo dobře. Nejhorší to bylo v prostředním sektoru. Je to zvláštní, máme sice rozdílná nastavení, ale ne o tolik. Z této pozice bude závod velmi obtížný. Aspoň máme čas na doladění strategie. Musíme se snažit tak, abychom si odvezli nějaké body," prohlásil Button.

Další článek: Je to záhada, najednou jsme konkurenceschopní, říká Trulli

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10