Button si chtěl závěr kvalifikace užít, a přesně to také udělal

Jenson Button byl přesvědčen, že desátá příčka byla dnes maximem, takže v poslední desetiminutovce šlo už jen o to užít si nějakou zábavu. Sergio Pérez litoval, že o postup do Q3 přišel tak malým rozdílem.
Button si chtěl závěr kvalifikace užít, a přesně to také udělal

Rychlejší z dua jezdců McLarenu byl v sobotním souboji s časem ten starší z nich, tedy Jenson Button. “V Q3 na Suzuce chcete vyjet ven a užít si zábavu – což je přesně to, co jsem udělal. Rychleji jsem už jet nemohl. V Q2 a Q3 jsem zajel tři kola, které byla téměř identická, takže si myslím, že desátá pozice je maximem toho, kam jsme se dnes mohli s naším vozem dostat. Nikde na trati už nebylo žádné další místo, kde bychom mohli získat čas, ale bylo zábavné jej hledat,“ usoudil britský pilot.

Klání na Suzuce se podle Buttona ponese v poněkud jiném duchu, než na co jsme byli zvyklí v uplynulých týdnech. “Na zítřejší velkou cenu se těším. Myslím si, že to bude odlišný druh závodu než ty, které jsme tu měli nedávno, protože opotřebení pneumatik je tu daleko rozumnější, než tomu bylo v předcházejících závodech. Vlastně si myslím, že obě směsi tu fungují dobře,“ dodal mistr světa z roku 2009.

Sergiu Pérezovi bude na startu Velké ceny Japonska patřit jedenácté místo. Po skončení dnešní kvalifikace u něj proto převládalo zklamání. “Bylo frustrující přijít o Q3 tak maličkým rozdílem,“ podotkl Mexičan. “Bylo to extrémně vyrovnané: první sadou pneumatik, které jsem použil v Q2, byly střední, na kterých jsem jezdil v Q1 ve chvíli, kdy jsme tu jízdu museli kvůli červené vlajce přerušit. To znamenalo, že reference pro moji druhou jízdu v Q2 nebyla ideální, jelikož jsem opravdu nevěděl, jakým směrem se vyvíjí trať.“

Závodní víkend v zemi vycházejícího slunce se v Perézově případě ale nevyvíjí ideálně již od samého začátku: “Včera jsme samozřejmě přišli o nějaký čas kvůli té nehodě, takže dnešní ráno jsme strávili jeho znovuzískáváním, měnili jsme nastavení a učili se o trati.

Do zítřejšího klání bude nicméně vstupovat pozitivně naladěn. “Přijít (o Q3) rozdílem trochu větším než jedna desetina nebylo ideální, ale na druhou stranu si myslím, že jsme v dobré pozici na to, abychom zítra získali nějaké body,“ uzavřel optimisticky Pérez.

 

Další článek: Grosjean v kvalifikaci opět předčil kolegu Räikkönena

14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
9:57 | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
6. května | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00