Button se zlobí na McLaren, Alonso dosáhl maxima

McLaren Jensonu Buttonovi v kvalifikaci na Velkou cenu Japonska neřekl, jaký mód motoru má nastavit, což jej podle jeho slov stálo postup do druhé části kvalifikace.
Button se zlobí na McLaren, Alonso dosáhl maxima

Mistr světa z roku 2009 byl letos už podesáté vyřazen v první části kvalifikace. Tentokrát z toho však viní tým, který mu podle něj neřekl přes vysílačku o tom, že má změnit nastavení svého motoru. Kvůli této chybě se Buttonovi vybily v autě baterie před koncem kvalifikačního pokusu.

„V prvním pokusu mi řekli, jaký mód motoru mám nastavit,“ řekl Button, který odstartuje z 16. pozice.

„Před každým měřeným kolem mi to řeknou, tentokrát ale ne, takže jsem měl špatné nastavení a po půl kole byly baterie vybité.“

„Zapomněli mi to říct. Takové drobné chyby nemůžeme dělat. Starosti si musíme dělat z větších věcí. Není to frustrace, jen říkám fakta. Nemůžeme dělat takové drobné chyby, nikdo z nás, ani já. Musíme se těchto problémů zbavit, protože v tuhle chvíli máme větší starosti.“

„Měli jsme šanci něco udělat, ale pokazili jsme to. Závod bude pro všechny těžký, protože tlaky jsou vysoké, pneumatiky se po jednom kole přehřívají. Zítra budou mít všichni problémy, včetně nás.“

Alonso zajel své nejlepší kolo na Suzuce

V řadě před Buttonem bude jeho týmový kolega Fernadno Alonso, který bude stát na 14. pozici. Španěl po kvalifikaci řekl, že dnes zajel své vůbec nejlepší kolo na okruhu v Suzuce.

„Myslím, že dnes to bylo maximum, co jsem mohl dokázat a řekl jsem klukům, že to kolo bylo zřejmě nejlepší, jaké jsem tady v kariéře zajel,“ řekl Alonso.

„Odpoledne můžu nasadit dalších sto sad pneumatik a zřejmě to nezopakuju. S tím kolem jsem byl tedy opravdu spokojen, ale pozice stále není velmi dobrá. Musíme se neustále zlepšovat.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Rosberg letos podruhé porazil Hamiltona v kvalifikaci

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen