Button se zajímal o místo u týmu Toro Rosso, vzpomíná Horner

Po odchodu Hondy z formule 1 neměla kariéra Jensona Buttona daleko k neslavnému konci, ale nakonec nastal pravý opak.
Button se zajímal o místo u týmu Toro Rosso, vzpomíná Horner

Honda se rozhodla ukončit své působení v královně motorsportu na konci roku 2008 a dlouhou dobu nebylo jisté, co se stane s jejím týmem v Brackley, mezi jehož zaměstnance patřil i Button. Britský pilot se ocitl v zoufalé situaci a sháněl místo všude. Nakonec tým zachránil Ross Brawn a Button s ním vyhrál šampionát.

"Jenson na mě dělá dojem od chvíle, kdy se se stal mistrem světa, nebo dokonce od toho těžkého roku, kdy nevěděl, jestli bude mít po odchodu Hondy místo," uvedl šéf Red Bullu Racing Christian Horner v rozhovoru pro Daily Mail.

"Na poslední chvíli získal smlouvu, ale vzpomínám si, že jeho manažeři se nás v zimě 2008 dokonce ptali, jestli není volné místo u Tora Rossa."

Od té doby se Buttonovi daří a podařilo se mu i ustát souboj s Lewisem Hamiltonem, který měl podle některých předpovědí také ukončit jeho kariéru. Po třech letech se Button stává jednoznačným vůdcem wokingské stáje.

"Dokázal se vrátit, v roce 2009 uspěl a pak asi všechny překvapil svým přestupem do týmu, který byl považován za Lewisův," pokračoval Horner.

"Byl velmi chytrý v tom, jak pracoval mimo okruhy a jak tým kolem sebe stmelil. Brzy to začalo vypadat, že se stal středem pozornosti. A pak začal mít výsledky také na trati."

"Jenson je velmi chytrý a asi věděl, že co se týče čisté rychlosti, není tak rychlý jako Lewis. Ale s využitím svých ostatních dovedností s ním dokázal bojovat a porazit ho."

Další článek: Button věří, že má McLaren větší prostor pro vývoj než soupeři

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00