Button se loučí s obhajobou titulu

Dnešní závod pro McLaren znamenal skvělou příležitost na vylepšení svých šancí na zisk titulu. To se ovšem povedlo jen napůl.
Button se loučí s obhajobou titulu

Lewis Hamilton byl na závodění hodně natěšený a fázi odjetou za safety carem považoval za zbytečně protahovanou. Vývoj následujících desítek minut ho jednoznačně musel potěšit. Po restartu závodu ho sice předjetl Rosberg, toho ovšem společně se sebou samým vyřadil Webber. Odstoupení Vettela pak Hamiltonovi nahrálo druhé místo, které ze svých spárů již nemínil pustit.

"Na začátku jsem prostě chtěl na trať. Miluji závodění a myslím, že podmínky nebyly tak hrozné. Sedmnáct kol odjetých za zpomalovacím vozem není nic dobrého pro diváky. Ani pro piloty to není zrovna zábava. Cítil jsem, že trať už je dostatečně suchá, aby se na ní dalo závodit. Jsem rád, že se tak nakonec stalo. Bylo to hodně zrádné, obzvlášť ke konci, kdy bylo kolem úplně černo. Moc jsem toho neviděl a pneumatiky byly odepsané. Hodně mě překvapilo, že ani jeden vůz Red Bullu nedojel. Fernando jel hodně dobře. Z druhého místa mám po několika neuspokojivých výsledcích radost.

Pořád se ale nedá říci, že máme nejlepší vůz. Na Fernanda jsem hodně ztrácel. Nejmarkantnější to bylo v posledním sektoru. Před přesunem do Brazílie na tom budeme poctivě pracovat. Zbývají nám dva závody. Na vůz ještě čeká pár vylepšení a hoši v továrně odvádějí skvělou práci. Všichni jsou plní nadšení a vydávají ze sebe maximum. Titul není mimo dosah. Stále na něho máme," věří si Hamilton.

Z pětice bojující o titul na tom byl už před závodem nejhůře Jenson Button. Nepovedené vystoupení v Koreji mu vidinu obhajoby titulu hodně vzdálilo. Na Alonsa nyní třicetiletý Brit ztrácí 42 bodů. Button proto přiznává, že vítězství v šampionátu už je pouze teoretické.

"Scházela mi přilnavost. Když jsem se dotkl brzd, velice často se blokovala přední kola. Vždy, když jsem brzdil v nájezdu do zatáčky, jel jsem rovně, protože se vůz zkrátka nechtěl zastavit. Také jsem ztratil tři nebo čtyři pozice, když se mě Adrian snažil vykopnout z dráhy. Nevím, co si myslel. I nebýt toho, neměl jsem dnes zkrátka dostatečnou rychlost.

Z mého pohledu měl být závod pochopitelně ukončen dříve. Na závody formule 1 už byla ke konci prostě tma. Abych ještě mohl pomýšlet na zisk titulu, musel bych se spoléhat na to, že vozy přede mnou budou selhávat. Pokud ostatní nebudou mít problémy, je po všem. Je to zklamání," nechal se slyšet Button.

Diskuze (93) Další článek: Ve hře je padesát bodů, titul není ztracen, tvrdí Vettel
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00