Button se loučí s obhajobou titulu

Dnešní závod pro McLaren znamenal skvělou příležitost na vylepšení svých šancí na zisk titulu. To se ovšem povedlo jen napůl.
Button se loučí s obhajobou titulu

Lewis Hamilton byl na závodění hodně natěšený a fázi odjetou za safety carem považoval za zbytečně protahovanou. Vývoj následujících desítek minut ho jednoznačně musel potěšit. Po restartu závodu ho sice předjetl Rosberg, toho ovšem společně se sebou samým vyřadil Webber. Odstoupení Vettela pak Hamiltonovi nahrálo druhé místo, které ze svých spárů již nemínil pustit.

"Na začátku jsem prostě chtěl na trať. Miluji závodění a myslím, že podmínky nebyly tak hrozné. Sedmnáct kol odjetých za zpomalovacím vozem není nic dobrého pro diváky. Ani pro piloty to není zrovna zábava. Cítil jsem, že trať už je dostatečně suchá, aby se na ní dalo závodit. Jsem rád, že se tak nakonec stalo. Bylo to hodně zrádné, obzvlášť ke konci, kdy bylo kolem úplně černo. Moc jsem toho neviděl a pneumatiky byly odepsané. Hodně mě překvapilo, že ani jeden vůz Red Bullu nedojel. Fernando jel hodně dobře. Z druhého místa mám po několika neuspokojivých výsledcích radost.

Pořád se ale nedá říci, že máme nejlepší vůz. Na Fernanda jsem hodně ztrácel. Nejmarkantnější to bylo v posledním sektoru. Před přesunem do Brazílie na tom budeme poctivě pracovat. Zbývají nám dva závody. Na vůz ještě čeká pár vylepšení a hoši v továrně odvádějí skvělou práci. Všichni jsou plní nadšení a vydávají ze sebe maximum. Titul není mimo dosah. Stále na něho máme," věří si Hamilton.

Z pětice bojující o titul na tom byl už před závodem nejhůře Jenson Button. Nepovedené vystoupení v Koreji mu vidinu obhajoby titulu hodně vzdálilo. Na Alonsa nyní třicetiletý Brit ztrácí 42 bodů. Button proto přiznává, že vítězství v šampionátu už je pouze teoretické.

"Scházela mi přilnavost. Když jsem se dotkl brzd, velice často se blokovala přední kola. Vždy, když jsem brzdil v nájezdu do zatáčky, jel jsem rovně, protože se vůz zkrátka nechtěl zastavit. Také jsem ztratil tři nebo čtyři pozice, když se mě Adrian snažil vykopnout z dráhy. Nevím, co si myslel. I nebýt toho, neměl jsem dnes zkrátka dostatečnou rychlost.

Z mého pohledu měl být závod pochopitelně ukončen dříve. Na závody formule 1 už byla ke konci prostě tma. Abych ještě mohl pomýšlet na zisk titulu, musel bych se spoléhat na to, že vozy přede mnou budou selhávat. Pokud ostatní nebudou mít problémy, je po všem. Je to zklamání," nechal se slyšet Button.

Další článek: Ve hře je padesát bodů, titul není ztracen, tvrdí Vettel

14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
9:57 | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
6. května | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00