Button se Hamiltona neobává, chce srovnání ve stejném voze

Poslední dva mistři světa se utkají u McLarenu.
Jenson Button si v posledních dnech mnohokrát vyslechl radu, ať nepřestupuje do týmu Lewise Hamiltona. McLaren se podle mnohých točí kolem svého odchovance a Button by mohl mít problémy se prosadit. Neuposlechl, protože tyto obavy nesdílí.

Na otázku F1 Racingu, zda se nebojí přímého srovnání s Hamiltonem, Button odpověděl: "Ne. Ve formuli 1 závodíte proti velmi talentovaným jezdcům a nedostanete se sem náhodou."

"Ale závodit proti novému týmovému kolegovi je vždy vzrušující, je to výzva. Hlavně proti bývalému mistru světa. Ve formuli 1 je sice jen tři roky, ale má hodně zkušeností, dobrý tým a dobrý vůz, takže soutěžit s ním určitě bude náročné."

Kvůli rozdílům v technice je ve formuli 1 možné skutečně srovnávat jezdce jen v rámci jedné stáje. A na to je Button připravený.

"Všichni si myslíme, že patříme mezi nejlepší, ale když se nad tím zamyslíte, tak nevíte, jestli jste lepší než někdo jiný, pokud s ním nezávodíte ve stejném voze," uvedl.

"Můžete říkat, že jste nejlepší na světě a cítit se tak, ale nikdy se to nedozvíte, dokud nedojde na přímé srovnání."
Další článek: Stáhněte si nové číslo F1magu s výsledky čtenářské ankety

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10