Button se Hamiltona neobává, chce srovnání ve stejném voze

Poslední dva mistři světa se utkají u McLarenu.
Jenson Button si v posledních dnech mnohokrát vyslechl radu, ať nepřestupuje do týmu Lewise Hamiltona. McLaren se podle mnohých točí kolem svého odchovance a Button by mohl mít problémy se prosadit. Neuposlechl, protože tyto obavy nesdílí.

Na otázku F1 Racingu, zda se nebojí přímého srovnání s Hamiltonem, Button odpověděl: "Ne. Ve formuli 1 závodíte proti velmi talentovaným jezdcům a nedostanete se sem náhodou."

"Ale závodit proti novému týmovému kolegovi je vždy vzrušující, je to výzva. Hlavně proti bývalému mistru světa. Ve formuli 1 je sice jen tři roky, ale má hodně zkušeností, dobrý tým a dobrý vůz, takže soutěžit s ním určitě bude náročné."

Kvůli rozdílům v technice je ve formuli 1 možné skutečně srovnávat jezdce jen v rámci jedné stáje. A na to je Button připravený.

"Všichni si myslíme, že patříme mezi nejlepší, ale když se nad tím zamyslíte, tak nevíte, jestli jste lepší než někdo jiný, pokud s ním nezávodíte ve stejném voze," uvedl.

"Můžete říkat, že jste nejlepší na světě a cítit se tak, ale nikdy se to nedozvíte, dokud nedojde na přímé srovnání."
Další článek: Stáhněte si nové číslo F1magu s výsledky čtenářské ankety

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.