Button se chce po nepovedené kvalifikaci v závodě hlavně bavit

Stejně jako loni se ani letos Jenson Button nedostal do první desítky. V závodě to však dopadlo mnohem lépe. Byť tento rok v Brazílii titul nezíská, chce si závod užít.
Button se chce po nepovedené kvalifikaci v závodě hlavně bavit

Ideálním umístěním pro Lewise Hamiltona by byla první řada. Vzhledem k dominanci Nica Hülkenberga a převaze vozů Red Bullu ale na lepší jak čtvrté místo nemohl pomýšlet.

"Ze čtvrtého místa jsem už na téhle trati startoval a není to zrovna moje oblíbená pozice, ale dnes si nemůžu moc na nic stěžovat. Na druhou stranu, jsem byl ve svém posledním měřeném kole pozdržen jiným vozem, což bylo opravdu frustrující. Ale vůz se nechoval tak zle. Na mokru nebyl zrovna nejlepší, ale s osychající tratí se choval lépe. Myslím, že máme dobrou závodní rychlost a jsme silní v maximálce na rovinkách, takže myslím, že máme slušnou výchozí pozici. Rozhodně stále jsme v boji o titul. Věřím, že se dokážu ze čtvrtého místa probít dopředu. Nejsou tu velké rozestupy. Je hodně fajn vidět na čele Nica, dobrá práce! Mým cílem pro zítřek je ale dostat se přede všechny přede mnou," řekl poměrně spokojený Hamilton.

Jenson Button ještě matematicky ze hry o titul není venku, sám si ale uvědomuje, že jeho šance jsou již spíše teoretické. Také jeho možnosti podpořit svého týmového kolegu jsou vzhledem k velké mezeře na startovním roštu velmi omezené.

"Je to dost náročný víkend. Nedaří se mi najít správné vyvážení vozu. Při brzdění se mi často blokují přední kola. Proto není snadné auto zpomalit. To byl můj hlavní problém. V kvalifikaci tomu nebylo jinak. Přesto byl vůz lepší než v trénincích. Na druhou část kvalifikace jsme nasadili čerstvé přechodné pneumatiky, mé první kolo bylo v pořádku, ale nebylo dostatečně rychlé. Ve druhém kole jsem je příliš poničil a nemohl jsem z nich vyždímat dostatečně dobrý čas. A tak jsem byl z první desítky vyřazen v poslední vteřině. Je frustrující být na roštu tak daleko za Lewisem, budu tak mít menší šance ho v závodě podpořit. Řeknu to takhle, mým cílem pro zítřek je užít si co největší zábavu," řekl Button.

Další článek: I přes ztrátu pole position jsou u Red Bullu spokojeni

Témata článku: , , , ,