Button s Pérezem volají po objasnění pravidel při žlutých vlajkách

Jenson Button a Sergio Pérez apelují na komisaře, aby upřesnili, jak moc mají piloti zpomalovat v případě, že při kvalifikaci projíždějí okolo žlutých vlajek.
Button s Pérezem volají po objasnění pravidel při žlutých vlajkách

Jenson Button a Sergio Pérez, kteří spolu budou příští sezonu závodit v týmu McLaren, se shodují, že by mělo dojít k objasnění pravidel při průjezdu okolo vyvěšených žlutých vlajek v průběhu kvalifikace. Když včera oba v závěru druhé části kvalifikace na Jeongamu míjeli odstavený vůz Daniela Ricciarda zvolnili možná až příliš. Oba se v té chvíli snažili probojovat do třetí části kvalifikace, což se jim nepodařilo. Někteří jiní jezdci zpomalili méně, penalizováni nebyli a postoupili mezi nejlepších deset.

"Pokud nezajedete v daném sektoru svůj nejrychlejší čas, nezajímají se, jestli jste zvedli (nohu z plynu), ale pokud si v sektoru uděláte rekord, zkoumají, jestli jste v daném místě zpomalili, a to je zvláštní," hodnotí Button posuzování situace. "Je to něco, na co se musíme podívat. Pokud nezpomalíte, kvalifikujete se do třetí části a získáte pole position, měl byste dostat penalizaci pěti míst, ale pořád jste šestý, místo abyste byl jedenáctý."

Mistr světa z roku 2009 si myslí, že u nehod by se zpomalovat mělo. O sporných situacích se prý mluví už několik let., proto by podle něj bylo vhodné situaci upřesnit přímo v pravidlech.

S tím souhlasí i Pérez. "Možná bychom si o tom měli v budoucnu znovu popovídat, protože čím méně zpomalíte, tím lépe. Je ale těžké to odhadnout. Zaměřil jsem se na bezpečnost a ztratil jsem dvě až tři desetiny sekundy a bylo (po nadějích)," vzpomínal Mexičan.

Diskuze (8) Další článek: Ricciarda čeká na startu kvůli kontrole převodovky penalizace pěti míst
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30