Button: S Pérezem teď budeme bojovat bez rukavic

Jenson Button si stojí za tím, že byl Sergio Pérez v souboji s ním v Bahrajnu až moc agresivní. Je připraven bránit svoji pozici.
Button: S Pérezem teď budeme bojovat bez rukavic

Po závodě v Bahrajnu Button prohlásil, že se Pérez musí uklidnit, jinak na trati způsobí něco vážného. Dokonce i s odstupem času a po týmové poradě řekl, že tuto svoji poznámku "nemůže odvolat".

"Sedli jsme si a probrali to, myslím, že jsme se z toho závodu všichni poučili," uvedl pro Press Asociation Sport. "Je dobře, že je v týmu, jako je tento, kde jsou lidé ve svém vyjadřování velmi otevření a jezdcům do očí říkají, co si myslí."

"Všichni jsme si tím prošli, takže je to důležité, ale také si musíme dávat pozor, abychom nebyli moc agresivní, protože pokud to bude narůstat, nebude to v budoucnu dobré. Ale celkově si myslím, že se Checo poučí z toho, co se stalo."

Ze své pozice Button nehodlá ustoupit. "Jo," odpověděl na otázku, zda teď bude s Pérezem bojovat bez rukavic. "Ale já svůj jezdecký styl nezměním. Jezdím způsobem, který považuji za správný, kterým byste měli jezdit, abyste respektovali ostatní jezdce."

Souboj, při kterém se oba jezdci dostali několikrát do kontaktu, sledovalo s napětím vedení McLarenu na boxové zdi. Šéf týmu Martin Whitmarsh, který také považuje některé Pérezovy manévry za příliš agresivní, musel odbývat žádosti o vydání týmového příkazu.

"Ve sluchátkách jsem slyšel hodně hluku, říkali mi: 'Zastav to, zastav to, škodí nám to.' Chtěli, abych zastavil jejich závodění," přiznal. "Neudělal jsem to a vím, že to mohlo dopadnout hodně špatně."

"Bylo to správné z dlouhodobého hlediska, aby oba jezdci věděli, že spolu závodí a soutěží. Pokud byste to udělali (zastavili souboj), tak by se ten jezdec vzadu vždy cítil ukřivděný, takže jsem je nechal, protože my naše jezdce necháváme závodit."

Další článek: Red Bull vidí v boji o titul čtyři týmy, žádný z nich nebude dominovat

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon