Button: Rozpočtový strop potřebujeme

Týmy bez automobilek nemají dostatek zdrojů.
Jenson Button promluvil jako první z jezdců na téma schváleného rozpočtového stropu a jeho stanovisko je pozitivní. Malé týmy bez zázemí automobilky se podle něj bez tohoto opatření neobejdou.

"Týmy, které nemají automobilku, tohle potřebují. My, Williams a pár dalších týmů s tímto rozhodnutím budeme celkem spokojeni. Jde to směrem, který jsme potřebovali," řekl Button pro BBC.

Dobrovolný rozpočtový strop byl schválen ve výši 40 miliónů liber a i když má řadu svých zastánců, nesouhlas vyvolávají technická pravidla, která by byla pro týmy se stropem jiná než pro ostatní. Podle Franka Williamse by bylo řešením, kdyby své rozpočty dobrovolně omezily všechny týmy.

Prezident FIA Max Mosley argumentuje ve prospěch rozpočtového stropu tvrzením, že v době krize nemůže formule 1 jen čekat a doufat, že se nic špatného nestane. A Jenson Button s ním v tomto ohledu souhlasí.

"Jsem si jistý, že automobilky a větší týmy to chtít nebudou, ale týmy jako je Brawn to pro budoucnost potřebují. Tak musí formule 1 postupovat v době, kterou zažíváme," dodal Button.
Další článek: Patnácté výročí jedné černé a matné vzpomínky

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10