Button: Rozložení sil stále není zřejmé, pokaždé závodíme s někým jiným

Ani po třech závodech si týmy nejsou jisté, jak přesně si stojí vůči konkurenci. Podle Buttona se mezi ty nejlepší ale řadí už i Mercedes.
Button: Rozložení sil stále není zřejmé, pokaždé závodíme s někým jiným

Po Austrálii a Malajsii byly v roli favoritů týmy McLaren a Red Bull Racing. S Mercedesem se v bojích o vítězství nepočítalo kvůli problémům s pneumatikami, ale německá stáj tento předpoklad v Číně vyvrátila.

"Je opravdu těžké vědět, jak rychlé jsou jednotlivé vozy, já nevím, jak na tom kdo je," přiznal Button. "Byli jsme překvapení, jak dobrou rychlost měl Mercedes v závodě, překvapila i samotný Mercedes."

"Po kvalifikaci v Číně a předchozím závodě jsme také očekávali, že o stupně vítězů bude bojovat Sauber, ale nepodařilo se mu to. "Nemyslím, že by Mercedes získal vše jen díky DRS, prostě jsou rychlí, mají dobré a efektivní auto."

Podle Buttona bude Mercedes zřejmě moci bojovat o vítězství i v Bahrajnu. Ale klíčový význam bude znovu mít práce s pneumatikami. S Pirelli jezdci na Šakiru ještě nezávodili a čekají je vysoké teploty.

"Jde o porozumění pneumatikám a schopnost s nimi pracovat. Když jim rozumíte, což je myslím náš případ, ještě to neznamená, že je dokážete přimět ke správnému fungování," upozornil pilot McLarenu.

"Nejde jen o pochopení opotřebení, ale musíte také pochopit, jak je dostanete do provozního okna. My doufáme, že nám pomůžou vyšší teploty, ale jistí si nejsme, je to zrádné."

"Volba strategie je velmi těžká, protože nevíte, jak rychlé jsou vozy kolem vás. Zdá se, že je to pokaždé jinak, v každém závodě závodíte s někým jiným."

Další článek: F1 s Bahrajnem nemá žádný problém - vždyť chceme jen jediné, závodit