Button prožívá nejtěžší období od útrap s Hondou

Jenson Button přiznal, že je ztracený. Výkonnostně se mu nedaří, a co je ještě horší, zatím neví, jak z bludného kruhu ven.
Button prožívá nejtěžší období od útrap s Hondou

Po roce působení u McLarenu se Button loni dostal do velmi dobré formy a dokázal porazit týmového kolegu Lewise Hamiltona. Díky vítězství v letošní úvodní GP Austrálie se zdálo, že zůstal na koni, ale jeho výsledky se poté výrazně zhoršily.

"Je to moje nejslabší období od dob u Hondy," přiznal. "Občas se to podělá. Prostě to musím vyřešit a jít dál."

Když Button hovořil o Hondě, měl na mysli období do roku 2008, kdy se japonskému výrobci ve formuli 1 vůbec nedařilo. V poslední sezóně, než tým převzal v roce 2009 Ross Brawn, získal Button jen tři body.

Ovšem těžké období u McLarenu je pro něj novinkou. "Od chvíle, kdy jsem k týmu přišel, šlo vše úžasně dobře a po každých několika závodech mi stoupala sebedůvěra, co se porozumění vozu a práce s inženýry týče," popisoval.

"Dokonce i letos po prvním závodě. První tři závody byly dobré, byl jsem spokojený. Ale v posledních třech závodech se najednou vytratila rychlost, nevím kam, a dobrý pocit z vozu je pryč. To se mi předtím ještě nestalo. Je to těžké, ale není to nic, co bychom nemohli vyřešit. Ty problémy vyřeším, jde jen o to, zda to stihneme včas."

Button si ale myslí, že se nepotřebuje zlepšovat jen on sám, také McLaren musí zrychlit vůz, protože už na tom není ve srovnání s konkurencí tak dobře, jako na začátku roku.

"Tým určitě čeká práce. Já jsem se propadl a závod za závodem se propadáme dál a dál. Ještě pořád se držím vpředu, ale pomalu se propadáme, což je pro nás těžké, ale budeme se dál snažit, dál bojovat. Ztratil jsem hodně bodů a musím se soustředit na to, abych dál neztrácel. Musím zpět k rýsovacímu prknu, zjistit, kde ztrácíme čas a pracovat na tom," uzavřel.

Další článek: O co jde v kauze podlahy Red Bullu? O princip, nikoliv o výkonnost

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00