Button prožívá nejtěžší období od útrap s Hondou

Jenson Button přiznal, že je ztracený. Výkonnostně se mu nedaří, a co je ještě horší, zatím neví, jak z bludného kruhu ven.
Button prožívá nejtěžší období od útrap s Hondou

Po roce působení u McLarenu se Button loni dostal do velmi dobré formy a dokázal porazit týmového kolegu Lewise Hamiltona. Díky vítězství v letošní úvodní GP Austrálie se zdálo, že zůstal na koni, ale jeho výsledky se poté výrazně zhoršily.

"Je to moje nejslabší období od dob u Hondy," přiznal. "Občas se to podělá. Prostě to musím vyřešit a jít dál."

Když Button hovořil o Hondě, měl na mysli období do roku 2008, kdy se japonskému výrobci ve formuli 1 vůbec nedařilo. V poslední sezóně, než tým převzal v roce 2009 Ross Brawn, získal Button jen tři body.

Ovšem těžké období u McLarenu je pro něj novinkou. "Od chvíle, kdy jsem k týmu přišel, šlo vše úžasně dobře a po každých několika závodech mi stoupala sebedůvěra, co se porozumění vozu a práce s inženýry týče," popisoval.

"Dokonce i letos po prvním závodě. První tři závody byly dobré, byl jsem spokojený. Ale v posledních třech závodech se najednou vytratila rychlost, nevím kam, a dobrý pocit z vozu je pryč. To se mi předtím ještě nestalo. Je to těžké, ale není to nic, co bychom nemohli vyřešit. Ty problémy vyřeším, jde jen o to, zda to stihneme včas."

Button si ale myslí, že se nepotřebuje zlepšovat jen on sám, také McLaren musí zrychlit vůz, protože už na tom není ve srovnání s konkurencí tak dobře, jako na začátku roku.

"Tým určitě čeká práce. Já jsem se propadl a závod za závodem se propadáme dál a dál. Ještě pořád se držím vpředu, ale pomalu se propadáme, což je pro nás těžké, ale budeme se dál snažit, dál bojovat. Ztratil jsem hodně bodů a musím se soustředit na to, abych dál neztrácel. Musím zpět k rýsovacímu prknu, zjistit, kde ztrácíme čas a pracovat na tom," uzavřel.

Další článek: O co jde v kauze podlahy Red Bullu? O princip, nikoliv o výkonnost