Button přemýšlí, zda ještě chce závodit ve formuli 1

O budoucnosti zkušeného Brita se bude jednat nejdřív v září.
Button přemýšlí, zda ještě chce závodit ve formuli 1

Pilot McLaren Jenson Button využívá letní přestávku k úvahám nad tím, zda ještě vůbec potřebuje formuli 1 ke svému životu.

Button bude za pár týdnů vědět, jestli bude příští rok ve formuli 1 stále závodit v barvách McLarenu nebo skončí jejich vzájemná spolupráce, která trvá od roku 2010.

McLaren již dříve oznámil, že o týmovém kolegovi Fernanda Alonsa se mezi Buttonem a Stoffelem Vandoornem rozhodne nejdřív v září. Zájem by o Buttona měl také tým Williams, u kterého Brit ve F1 v roce 2000 začínal. Mistr světa z roku 2009 však zatím stále neví, jakým směrem by se dál rád vydal.

„Formule 1 se stala vaším životem, musíte si ale udělat přestávku a odpočinout si,“ řekl Button. „Hlavně mechanici, poslední měsíc měli velmi nabitý.“

Williams nebude na Buttona čekat

Williams nebude na Buttona čekat

„Já také potřebuji čas, abych vypnul. Dělám tuhle práci už dlouho, je to v podstatě můj život, takže si od toho potřebujete odpočinout, abyste si uvědomili, jestli to ve svém životě potřebujete nebo ne.“

„Zatím jsem se nerozhodl. Měl jsem hodně práce. V následujících měsících budu mít mnohem více času nad tím přemýšlet, nic se ale nezměnilo. Je to stejně, jako když to před dvěma měsíci komentoval Ron (Dennis), až do září o tom nebudeme mluvit.“

Spolupráce McLarenu s Hondou v letošní sezóně sice přinesla jisté zlepšení, na boj o stupně vítězů mezi Mercedesem, Red Bullem a Ferrari však jejich vozy stále nemají.

„Řízení vozu si stále užívám. Je to velká zábava, formule 1 ale není jen o řízení auta a zábavě,“ dodal Button.

„Je to o vítězství a o stupních vítězů. Toho se mi už dlouho nepovedlo dosáhnout. Takže z tohoto pohledu si to neužívám, stále ale kvůli živobytí řídím vůz formule 1, což je úžasné.“

„Stále se cítím mladý a zapálený do závodění. Chci do toho dávat všechno, ať už budu příští rok ve F1 nebo budu někde jinde ve světě jezdit v jiné závodní sérii, chci tam být kvůli sobě a týmu, za který budu závodit.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Haas: Tým je organizovanější, neřeší problémy překotně

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10