Button považuje za soupeře Hamiltona, Vettela a Webbera. Alonso mu starost nedělá

Navzdory vítězství v Malajsii a vedení v šampionátu nevidí Button v Alonsovi přímého konkurenta v boji o letošní titul mistra světa.
Button považuje za soupeře Hamiltona, Vettela a Webbera. Alonso mu starost nedělá

Button si je vědom výkonnostní ztráty Ferrari na soupeře, proto si ve startovním poli hlídá jiné jezdce. "Dokonce i po tak špatném závodě, a snad byl letos můj poslední, ztrácím na vedení jen 10 bodů," řekl. "A to je na Alonsa ve ferrari. To mi starost nedělá."

"Také jsem jen pět bodů za Lewisem, a to je jezdec v konkurenceschopném voze, takže to není tak špatné vzhledem k tomu, jaký jsem měl den (v Sepangu). Mým hlavním soupeřem je určitě Lewis a je třeba říct, že také red bully. To jsou jezdci, které považuji za hlavní soupeře v této fázi sezóny, a bude to tak pár dalších závodů."

Na přední pozice se letos tlačí také Mercedes, ale podle Buttona zatím přímou hrozbou není. "Mercedes ukazuje náznaky rychlosti v kvalifikacích a uvidíme, co dokáží v suchém závodě a jak si vůči nim stojíme. Ale tým, který by nám měl dělat největší starosti, je pořád Red Bull," dodal.

Další článek: V Malajsii byl Räikkönen zpět ve vrcholové formě, říká jeho inženýr

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00