Button potvrdil, že bude mít u McLarenu menší plat než u Brawnu

Potřeboval ale novou výzvu.
Jenson Button neváhal potvrdit slova svého bývalého zaměstnavatele, rozhodnutí přestoupit k McLarenu nebylo založeno na penězích. Finanční podmínky bude mít totiž horší, než mu nabízel Ross Brawn.

"Budu vydělávat méně, než bych měl u Brawnu," uvedl Button pro BBC. "Nepřestoupil jsem kvůli penězům a všichni to vědí. Je to pro mě něco nového. Budu muset velmi tvrdě pracovat, a to mám také v úmyslu."

"Samozřejmě to nebude snadné, ale z této výzvy jsem nadšený. Musím pracovat velmi tvrdě, abych si splnil své cíle."

Otázka, proč tedy Buttonův manažer Richard Goddard opakovaně tvrdil, že Brawn nabízí málo, asi zůstane navždy nezodpovězena. Hlavním důvodem pro přestup byla změna a nové výzvy.

"Strávil jsem tam dlouhou dobu, v časech BARu a Hondy, od té doby to byla po stránce emocí horská dráha. Je to prostě něco, co jsem v tuto chvíli potřeboval udělat," vysvětloval Button.

"Bylo to stoprocentně mé rozhodnutí. Přestoupil jsem, protože bude velkou výzvou postavit se Lewisovi v jeho prostředí. Od osmi let věku bylo mým cílem vyhrát titul a to se mi teď podařilo. Teď cítím, že potřebuji novou výzvu."

Mistr světa také přiznal, že se Brawn maximálně snažil si ho udržet. "Ano. Měli jsme velmi dobrý vztah, hlavně s Rossem. Bez něj bych to nedokázal (získat titul). Bylo to týmové úsilí. Pro většinu lidí by bylo normální s týmem zůstat. Ale pro mě je vzrušující tohle (přestup). To teď potřebuji," řekl.

Button se domnívá, že vztahy s Brawnem bude mít i nadále dobré.
Další článek: Ross Brawn nehodlá pospíchat s angažováním nového jezdce

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.