Button potvrdil, že bude mít u McLarenu menší plat než u Brawnu

Potřeboval ale novou výzvu.
Jenson Button neváhal potvrdit slova svého bývalého zaměstnavatele, rozhodnutí přestoupit k McLarenu nebylo založeno na penězích. Finanční podmínky bude mít totiž horší, než mu nabízel Ross Brawn.

"Budu vydělávat méně, než bych měl u Brawnu," uvedl Button pro BBC. "Nepřestoupil jsem kvůli penězům a všichni to vědí. Je to pro mě něco nového. Budu muset velmi tvrdě pracovat, a to mám také v úmyslu."

"Samozřejmě to nebude snadné, ale z této výzvy jsem nadšený. Musím pracovat velmi tvrdě, abych si splnil své cíle."

Otázka, proč tedy Buttonův manažer Richard Goddard opakovaně tvrdil, že Brawn nabízí málo, asi zůstane navždy nezodpovězena. Hlavním důvodem pro přestup byla změna a nové výzvy.

"Strávil jsem tam dlouhou dobu, v časech BARu a Hondy, od té doby to byla po stránce emocí horská dráha. Je to prostě něco, co jsem v tuto chvíli potřeboval udělat," vysvětloval Button.

"Bylo to stoprocentně mé rozhodnutí. Přestoupil jsem, protože bude velkou výzvou postavit se Lewisovi v jeho prostředí. Od osmi let věku bylo mým cílem vyhrát titul a to se mi teď podařilo. Teď cítím, že potřebuji novou výzvu."

Mistr světa také přiznal, že se Brawn maximálně snažil si ho udržet. "Ano. Měli jsme velmi dobrý vztah, hlavně s Rossem. Bez něj bych to nedokázal (získat titul). Bylo to týmové úsilí. Pro většinu lidí by bylo normální s týmem zůstat. Ale pro mě je vzrušující tohle (přestup). To teď potřebuji," řekl.

Button se domnívá, že vztahy s Brawnem bude mít i nadále dobré.
Další článek: Ross Brawn nehodlá pospíchat s angažováním nového jezdce

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10