Button: Porážka Hamiltona není důležitá, počítá se jen titul

Jenson Button tvrdí, že mu nezáleží na tom, jestli letos porazí týmového kolegu Lewise Hamiltona. Sezóna může být úspěšná jen díky titulu.
Button: Porážka Hamiltona není důležitá, počítá se jen titul

Hamilton od svého debutu v roce 2007 ještě nikdy nepodlehl týmovému kolegovi, v klasifikaci šampionátu skončil pokaždé před ním, ať už to byl Fernando Alonso, Heikki Kovalainen nebo Jenson Button.

Letos ale v tomto ohledu čelí zřejmě největšímu tlaku, v současné době je v poháru jezdců znovu za Buttonem, i když ztrácí jen tři body. Ovšem i když se ve formuli 1 říká, že první, koho musíte porazit, je týmový kolega, Button tomu velkou důležitost nepřikládá.

"Na to v průběhu sezóny nemyslíte," řekl. "Nemyslíte na porážku týmového kolegy, chcete jen body. Ani jeden z nás si v budoucnu nevzpomene, na jakém místě jsme v této sezóně skončili, pokud nevyhrajeme šampionát."

"O samotné body ani moc nejde. Jde o to, kdo vyhraje šampionát s největším počtem bodů, na tom záleží. Není to dokazování něčeho někomu, je to o boji o šampionát. Pokud ne letos, tak příští rok."

I když chce Button letos dál bojovat, ví, že jeho šance je už jen teoretická. Ale vývoj u McLarenu mu dává velkou naději, že by o titul mohl bojovat příští rok.

"S vozem jsem nebyl nikdy spokojenější a zlepšuji se," uvedl. "V současnosti si závodění opravdu užívám, s vozem jsem velmi spokojený a mám pocit, že autu v závodech skutečně rozumím."

"Myslím, že to je klíčové pro dobrý konečný výsledek. Víc si teď věřím, víc než kdy předtím, co jsem tady (u McLarenu). Opravdu se mi líbí směr, kterým jsme se s vozem vydali. V Maďarsku to byl dobrý pocit, tam nastal skutečný obrat."

Diskuze (168) Další článek: Přečtěte si nový F1Mag nejen o šéfovi mistrů světa Christianu Hornerovi
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00