Button: Pokud mi na to dá McLaren auto, získám titul

Jenson Button je maximálně nabuzený na nadcházející sezónu a věří, že má formu na vítězství v šampionátu. Klíčové proto bude nové auto McLarenu.
Button: Pokud mi na to dá McLaren auto, získám titul

"Nemůžu se dočkat nové sezóny. Jako vždy jsem obrovsky, obrovsky motivovaný," uvedl pro Daily Star.

"Nikdy mě nemine ten pocit vzrušení před novou sezónou. Cítím se čerstvý a připraven vyrazit."

Než usednou v únoru do vozů v rámci testů, je pro jezdce klíčové vrátit se do vrcholové fyzické formy.

"Hodně trénuji, ale uvolněným způsobem," popisoval své přípravy britský pilot McLarenu. "Hodně cvičím venku, díky čemuž je to zábavnější, také se setkám s přáteli a dám si dobrá jídla."

Button jezdí na kole a hodně běhá, mezi jeho oblíbené disciplíny patří maraton. "Začátek zimní přestávky vám vždy přijde dlouhý a nekonečný. Než si to uvědomíte, koukáte do kalendáře a plánujete návrat do vozu. A já jsem tohle nadšení během celé své kariéry nikdy neztratil."

Sezóna začne v březnu tradičně v Austrálii a Button by chtěl v Melbourne navázat na své vítězství v posledním závodě v Interlagosu. Ale to je jen začátek, hlavním cílem samozřejmě je zisk druhého titulu. "Pokud mi na to dá McLarenu auto, dokážu to," dodal.

Další článek: Wrooom - závody na ledě

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.