Button: Pódium v Monze není příjemné místo, když nejezdíte pro Ferrari

Zatímco se ostatní jezdci předhánějí ve chválení tradičních tratí a jejich atmosfér, Jenson Button otevřeně řekl, že italští fanoušci nejsou vlídní.
Button: Pódium v Monze není příjemné místo, když nejezdíte pro Ferrari

Chrám rychlosti v Monze se řadí po bok ostatních legend kalendáře, jako jsou tratě ve Spa, Silverstonu či Suzuce. Podle Jensona Buttona je ale italský okruh jiný kvůli svým návštěvníkům.

"Vyhrát v Monze musí být skvělý pocit, ale řekl bych, že tam si stání na stupních vítězů neužívám," řekl pro Telegraph. "Tifosi tam chodí, aby podpořili Ferrari. Nejsou tam, aby podpořili nás."

Fanoušci v Monze po závodě vždy zaplaví cílovou rovinku, aby na vlastní oči sledovali předávání pohárů vítězům. Vytvářejí tím silnou atmosféru, ale ta není příjemná všem.

"Jo, nevím. Nemám rád, když vás lidi vypískají. Nejsem zvyklý na fotbalové davy," pokračoval Button. "Ale Monza je skvělé místo a loni jsem tam dojel druhý. Vítězství mi několikrát uteklo, takže by bylo skvělé tam vyhrát."

"Vyhrát ve Spa bylo určitě úžasné. Vyhrál jsem v Monaku, v Suzuce a teď ve Spa. Tyto tři okruhy jsou pro mě mimořádné. Chybí mi jen Silverstone, moje domácí Grand Prix. Než ukončím kariéru, chtěl bych tam být alespoň na pódiu, snad i vyhrát."

Další článek: Toro Rosso potvrdilo odchod technického ředitele Ascanelliho

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00