Button: Pódium v Monze není příjemné místo, když nejezdíte pro Ferrari

Zatímco se ostatní jezdci předhánějí ve chválení tradičních tratí a jejich atmosfér, Jenson Button otevřeně řekl, že italští fanoušci nejsou vlídní.
Button: Pódium v Monze není příjemné místo, když nejezdíte pro Ferrari

Chrám rychlosti v Monze se řadí po bok ostatních legend kalendáře, jako jsou tratě ve Spa, Silverstonu či Suzuce. Podle Jensona Buttona je ale italský okruh jiný kvůli svým návštěvníkům.

"Vyhrát v Monze musí být skvělý pocit, ale řekl bych, že tam si stání na stupních vítězů neužívám," řekl pro Telegraph. "Tifosi tam chodí, aby podpořili Ferrari. Nejsou tam, aby podpořili nás."

Fanoušci v Monze po závodě vždy zaplaví cílovou rovinku, aby na vlastní oči sledovali předávání pohárů vítězům. Vytvářejí tím silnou atmosféru, ale ta není příjemná všem.

"Jo, nevím. Nemám rád, když vás lidi vypískají. Nejsem zvyklý na fotbalové davy," pokračoval Button. "Ale Monza je skvělé místo a loni jsem tam dojel druhý. Vítězství mi několikrát uteklo, takže by bylo skvělé tam vyhrát."

"Vyhrát ve Spa bylo určitě úžasné. Vyhrál jsem v Monaku, v Suzuce a teď ve Spa. Tyto tři okruhy jsou pro mě mimořádné. Chybí mi jen Silverstone, moje domácí Grand Prix. Než ukončím kariéru, chtěl bych tam být alespoň na pódiu, snad i vyhrát."

Další článek: Toro Rosso potvrdilo odchod technického ředitele Ascanelliho

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10