Button podepsal s McLarenem novou víceletou smlouvu

Tým McLaren definitivně potvrdil, že pro něj bude Jenson Button závodit i v příštím roce, zajišťuje mu to nová smlouva, kterou obě strany podepsaly.
Button podepsal s McLarenem novou víceletou smlouvu

McLaren oznámil, že podepsal s Buttonem víceletý kontrakt, ale neprozradil délku jeho trvání ani žádné další podmínky.

"Nikde jsem se necítil víc doma než u McLarenu," vysvětloval podpis nové smlouvy Button. "Vyhrál jsem tu čtyři nejlepší závody mého života, v současnosti jsem druhý v šampionátu jezdců a cítím, že jezdím lépe než kdy předtím. Netajím moji ambici vyhrát další závody a šampionáty, a jsem zcela přesvědčený, že tohle je místo, kde si tyto cíle můžu splnit."

McLaren toužil s Buttonem prodloužit už delší dobu, ale britský jezdec se zdráhal a po týmu jen chtěl, aby uplatnil opci na příští rok. Vzhledem k tomu, že nebyly oznámeny žádné podmínky smlouvy, zřejmě dospěly obě strany ke kompromisu.

"Jenson je skvělý jezdec a člověk," řekl šéf týmu Martin Whitmarsh. "Ve skutečnosti se nebojím říct, že je jedním z nejschopnějších a nejrespektovanějších jezdců, které jsme kdy měli. Proto jsem naprosto nadšený, že s námi bude spolupracovat i v budoucnu."

K setrvání týmového kolegy ve Wokingu se vyjádřil také Lewis Hamilton. "Je to skvělá zpráva, že se Jenson rozhodl zůstat u McLarenu. S Jensonem se velmi dobře spolupracuje, je skutečným týmovým hráčem od chvíle, kdy nám přišel. Jenson a já jsme hladoví a ambiciózní jako vždy, abychom v budoucnu vyhrávali závody a šampionáty."

Diskuze (168) Další článek: Přečtěte si nový F1Mag s obhajobou Lewise Hamiltona