Button: Po Valencii líbají zadnici Alonsovi, ale strach nahání Vettel

Jenson Button považuje za přehnanou chválu, která se po posledním závodě snesla na Fernanda Alonsa. Stejně jako prezident Ferrari poznamenal, že strach je třeba mít z Red Bullu.
Button: Po Valencii líbají zadnici Alonsovi, ale strach nahání Vettel

Alonso se ve Valencii stal prvním jezdcem, který letos dokázal získat dvě výhry. Za svůj výkon a posun do čela šampionátu byl hodně chválen, ale podle Buttona je třeba pozornost soustředit na jiného jezdce a tým.

"Hodně mu líbají zadek," řekl Button k Alonsovi. "Nevím, co se děje, je to zvláštní. Většina jezdců ve formuli 1 je velmi talentovaná a mnoho jich bude v budoucnu bojovat o šampionát. Ale Fernando je jeden z těch, kteří vyčnívají."

"Vyhrál svoji domácí Grand Prix, když mu všechno vyšlo. Když děláte takové manévry, občas vám nevyjdou a skončíte ve zdi. Byl jeho výkon strašidelný? Ne, jen odvedl skvělou práci, stejně tak jeho tým se strategií. Ten, kdo nahání strach, je Red Bull. Rychlost Sebastiana byla úžasná. Byl jako střela, rozdíl v rychlosti vůči zbytku pole byl obrovský. Něco takového jsme už chvíli neviděli."

Button také poukázal na výjimečné postavení, kterému se Alonso u Ferrari těší, což mu práci usnadňuje. "Pracuje na něm. Podařilo se mu, že tým za ním opravdu stojí. Nezávidím mu to. Je ve skvělé pozici, ale nemyslím, že by dostával jiné vybavení než Felipe."

"Prostě dělá lepší práci s tím, co dostává, a možná má větší vliv. Když proti němu závodíte a porazíte ho, je to mimořádný pocit. Mám k němu velký respekt, protože je nejen velmi rychlý, jeho talent je spíš v závodech než v kvalifikacích, a v týmu se obklopuje těmi správnými lidmi. Je to schopný jezdec, proto je tak nebezpečný. Ale doufám, že jeho vítězení skončilo, měl svůj domácí závod a snad to teď převezmeme my."

Další článek: Pneumatikám rozumím velmi dobře, tvrdí Maldonado